• iTeatr

• Nasi najmłodsi uczniowie w tym roku szkolnym kontynuują udział w projekcie Iteatr TVP. iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych na żywo, są głównie uczniowie szkół oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych, bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny. W tym roku szkolnym nasi uczniowie obejrzeli następujące spektakle teatralne: ,,O mniejszych braciszkach św. Franciszka" Teatru Maska w Rzeszowie, „Zaginiony świat” z Teatru Maska w Rzeszowie, oraz „Koziołek Matołek” z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

• Kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach

• Rodzice uczniów naszej szkoły oraz mieszkańcy Dąbrowicy po raz kolejny otworzyli swoje serca dla potrzebujących aktywnie angażując się w kiermasz ciast i kwestę na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach k. Zamościa. Jest to cykliczna akcja w ramach kampanii Pola Nadziei, w której młodzi wolontariusze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy uczestniczą od kilku lat. W tym roku nasi uczniowie wspomogli hospicjum kwotą 1482 zł. OGROMNIE DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom za ten dar serca!!! Pamiętajmy, DOBRO POWRACA!!!

• Global Connection

• W naszej szkole znowu międzynarodowo! Uczniowie klasy piątej spotkali się online z kolegami z Wietnamu, z Vinschool Central Park w Ho Chi Minh city. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu Global Connection. Uczniowie spotykają się na wspólnych lekcjach przygotowywanych wspólnie z rówieśnikami z krajów na całym świecie. Dzisiejsza lekcja dotyczyła problemów ekologicznych dotykających naszą planetę oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie przygotowali zagadnienia do omówienia, prezentacje oraz wspólnie zagrali w Kahoota – quiz sprawdzający wiedzę z dzisiejszej lekcji. Do dzisiejszego spotkania przygotowywali się na lekcjach przyrody i języka angielskiego.