• Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 za nami!

• Witamy nowych, jak i obecnych Uczniów. Życzymy Wam, aby ten rok szkolny był czasem realizowania pasji, zainteresowań, zdobywania przyjaźni oraz nowych umiejętności. Niech czas spędzony w naszych murach będzie fascynującą, intelektualną przygodą oraz mądrą zabawą.

• Sukces Projektu eTwinning!

• U progu wakacji dotarła do nas fantastyczna wiadomość. Bardzo się cieszymy, że nasz projekt eTwinning realizowany na lekcjach języka angielskiego w klasie piątej zdobył Krajową Odznakę Jakości. Oprócz nas, nasi partnerzy z Rumunii też zdobyli uznanie w swoim kraju. Czekamy jeszcze na wieści od innych naszych partnerów projektowych, ale już wiemy, że możemy aplikować o Europejską Odznakę Jakości eTwinning . Gratulacje dla wszystkich piątoklasistów i podziękowanie za zaangażowanie i pracę projektową.

• Tak było podczas II Rodzinnego Wieczoru Filmowego 2022

• Podczas II Rodzinnego Wieczoru Filmowego 2022 uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy zaprezentowali przed rodzicami i społecznością lokalną swoje rozliczne talenty, uzdolnienia i osiągnięcia w dziedzinie muzyki, śpiewu, tańca i sportu.

Licznie zebrani na szkolnym boisku goście obejrzeli występy taneczne najmłodszych dzieci (,,Krakowiak” , ,,Hej, od Biłgoraja” , ,,Zabawa biłgorajska”) oraz prezentację zespołu tańca nowoczesnego TRIK, działającego przy Szkole Podstawowej w Dąbrowicy - zespół reprezentował szkołę na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu w ramach ekologicznego przeglądu tanecznego ze spektaklem pt. „Czar” i wywalczył III miejsce. W ramach prezentacji muzycznych wystąpiła także szkolna grupa instrumentalna „Trelki", która zaprezentowała grę na ukulele. W swoim repertuarze zespół ma też grę na flażoletach i dzwonkach. Ostatnim punktem pokazu talentów był koncert piosenek anglojęzycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników pikniku.

Na scenie zaprezentowali się także absolwenci naszej szkoły, m.in. wokalista i autor tekstów do swojej najnowszej płyty w ramach projektu „Studio Lublin” – Patryk Małysa oraz wicemistrz Polski „Street Workout” – Dominik Paluch. Swoje umiejętności przedstawili również młodzi karatecy z Biłgorajskiej Akademii Sztuk Walki.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchańca, fotobudki oraz poczęstunku, przygotowanych przez naszych wspaniałych Rodziców. (DZIĘKUJEMY!!!)

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy zaprezentowali sprzęt strażacki. Najmłodsi mieli niepowtarzalną okazję przymierzyć strój strażaka czy „poprowadzić” wóz strażacki.

Wieczór zakończył się rodzinnym „kinem pod gwiazdami” – plenerową projekcją filmu „Chłopiec z burzy”.