Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało iczerwono. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodowąwspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Z tej okazjizapraszamy Państwa do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji#mojaflaga i zachęcenia mieszkańców miast i gmin do wywieszenia 2maja Biało-Czerwonej. Biuro „Niepodległa” koordynuje akcję#mojaflaga od 2018 roku, zachęcając rodaków do świętowania DniaFlagi i dzielenia się fotografiami swoich flag w social mediach, zhasztagiem #mojaflaga.
Dzień Flagi RP
W Domu Koziołka Lubelskiego
- 7
Skąd w herbie Lublina wziął się koziołek? Czy diabeł rzeczywiście jest taki straszny, jak go malują? Dlaczego z powodu naleśników omal nie spłonęło całe miasto? Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy szukali w Domu Koziołka Lubelskiego. Poznali tu najciekawsze legendy związane z Kozim Grodem. Mieli okazję odczarować kamień nieszczęścia i wykonać własną unikatową pieczęć miejską. W kuchni Koziołka odkryli ukryte skarby - tradycyjne produkty związane z naszym regionem, spróbowali m. in. szczypki lubelskiej. Co ciekawe - w Domu Koziołka można również zdobyć certyfikat ukończenia kursu... dojenia kozy na czas. To był meeega cudowny dzień i fantastyczna przygoda!
Warsztaty w Centrum Analityczno - Programowym ECOTECH - COMPLEX
- 14
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy doskonale wiedzą, że nowoczesne technologie, takie jak komputerowe modelowanie, druk 3D czy długopis 3D stanowią cywilizacyjną przyszłość. Są wykorzystywane w wielu dziedzinach naszego życia - w różnych dyscyplinach nauki, medycynie, edukacji, działaniach promocyjnych, rozrywce, przemyśle i usługach, a zakres ten będzie się ciągle zwiększał. Uczniowie klas V - VII zostali zaproszeni przez pracowników naukowych UMCS w Lublinie do nowoczesnego Laboratorium Druku 3D mieszczącego się w futurystycznych wnętrzach Centrum Analityczno - Programowym ECOTECH - COMPLEX. W trakcie warsztatów, pod czujnym okiem m. in. prof. dr hab. Bożeny Zgardzińskiej - zastępcy Dyrektora Instytutu Fizyki UMCS - uczniowie spróbowali swoich sił w tworzeniu projektów, przygotowywaniu modeli do wydruku oraz mieli okazję prześledzić proces druku. Młodzi naukowcy eksperymentowali także z trójwymiarowym rysowaniem z użyciem długopisu 3D, co pozwoliło im stworzyć unikalne, własnoręcznie wykonane ozdoby, biżuterię oraz użyteczne gadżety. Udział w zajęciach na uznanej lubelskiej uczelni był fantastyczną naukową przygodą, jak też doskonałą okazją do eksploracji nowych technologii i wykorzystania ich w twórczy sposób. Wszystkie wykonane modele uczniowie zabrali ze sobą. To było wyjątkowe wydarzenie! Na pewno tu jeszcze wrócimy! Serdecznie dziękujemy pracownikom naukowym UMCS w Lublinie i CENTRUM ECOTECH - COMPLEX za zaproszenie.
Sukces w 6. Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa
Dziś mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w 6. Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Józefowa, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie!
Naszą szkołę reprezentowało 6 wyjątkowych uczniów: Szymon Stelmach, Bartłomiej Stelmach, Michał Wolanin, Gabriela Kapka, Nikola Maziarczyk oraz Oliwia Paszko, którzy pokazali swoje umiejętności wśród 109 uczestników z terenu całego powiatu!
Wszyscy walczyli z ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Szczególne gratulacje należą się Oliwii Paszko, która zajęła szóstą pozycję w kategorii dziewcząt klas 1-3 szkoły podstawowej!
Gra w szachy przynosi dzieciom wiele korzyści zarówno w zakresie intelektualnym, jak i społecznym, co przyczynia się do ich ogólnego rozwoju. Zaś sam udział w tego typu turniejach uczy dzieci strategicznego myślenia, cierpliwości, koncentracji oraz umiejętności współpracy. Cieszymy się, że nasze dzieci mogły tego wszystkiego doświadczyć.
Serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju za zaproszenie oraz za bardzo miłe i życzliwe przyjęcie. Atmosfera, która wspierała uczniów była niezwykle ważna.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w taki wspaniały sposób! #Szachy #Talent #DumaSzkoły
Rocznica Chrztu Polski- 14 kwietnia 966r.
- 3
Rocznica Chrztu Polski- 14 kwietnia 966r. Brzmi jak fantastyczne wydarzenie! Warsztaty historyczne są świetnym sposobem na pogłębienie wiedzy uczniów i sprawienie, że historia staje się bardziej żywa i interesująca. Poznanie historii plemion słowiańskich oraz początków państwa Mieszka I to ważne elementy w zrozumieniu genezy Polski. Dodatkowo, zgłębianie przyczyn i skutków chrztu, a także poznawanie codziennego życia słowiańskiego dworu i obyczajów kulinarnej kultury, to fascynujące tematy.
Skansen i projekty uczniowskie dodają do tego element praktyczny i interaktywny, co zapewne sprawiło, że uczestnictwo było nie tylko edukacyjne, ale także bardzo angażujące. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mogą lepiej zrozumieć kontekst historyczny, a także rozwijać umiejętności pracy zespołowej i kreatywności.
Obywatelski challenge – włącz się!
- 3
Projekt „Obywatelski challenge – włącz się!” jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji i jest odpowiedzią na potrzebę zaangażowania obywatelskiego i włączenia się młodych ludzi z gm. Biłgoraj w kształtowanie ważnej sprawy jaką jest przyroda Gminy Biłgoraj.
W projekcie biorą udział osoby, którym na sercu leżą tereny zielone i przyroda miejsc, w których mieszkamy.
Wnioskodawcą i Partnerem jest grupa nieformalna Biłgoraj EKO Challenge i Gmina Biłgoraj zrealizują następ. działania:
- warsztaty obywatelskie,
- wizyty studyjne,
- kampanię społeczną,
- diagnozę środowiska i otwarte spotkania z mieszkańcami nt ekologii,
- inicjatywy obywatelskie,
- wypracowanie wspólnych decyzji co do konkretnych rozwiązań poprawiających politykę lokalną w zakresie utrzymania czystości środowiska naturalnego gminy Biłgoraj. Jedną z aktywności podjętych przez uczestników w ramach projektu było założenie kącika zieleni usytuowanego przy wejściu do budynku Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Działanie poprzedziły różnorodne zajęcia promujące postawy ekologiczne przeprowadzone dla najmłodszych uczniów. Piękny, kolorowy ogródek szkolny cieszy oko i uczy współodpowiedzialności za najbliższe otoczenie.
Projekt realizowany jest przez Fundację Bliżej Pasji wraz z gminą Biłgoraj oraz Biłgoraj Eko Challenge, a finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
Konkurs SuperPlusik
- 1
Mamy to uczniowie naszej zeróweczki zdobyli ll miejsce w Gminnym konkursie matematycznym "SuperPlusik" dla sześciolatków i będą dalej reprezentować naszą szkołę na poziomie powiatowym
Światowy Dzień Autyzmu
Hospicjum Santa Galla - kiermasz
https://www.facebook.com/santagalla
Kolejny raz byliśmy dzisiaj, w Palmową Niedzielę, świadkami wielkiego festiwalu empatii i wrażliwości. Uczniowie i Rodzice Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy znowu udowodnili, że pomaganie jest źródłem nieustającej satysfakcji. W ramach kiermaszu ciast padł kolejny rekord w czynienia dobra - Hospicjum w Łabuniach zostanie zasilone kwotą 3000 zł !!! OGROMNIE DZIĘKUJEMY Uczniom i Rodzicom zaangażowanym w przeprowadzenie kiermaszu, nade wszystko - WSZYSTKIM DARCZYŃCOM. To niezwykły akt miłości i szacunku dla drugiego człowieka, szczególny w przededniu Świąt Wielkiej Nocy. Organizatorem akcji, wpisującej się w kampanię "Pola Nadziei", był Klub Wolontariusza aktywnie działający przy Samorządzie Uczniowskim Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie