• Przytul się do drzewa

• Kampania pt. "PRZYTUL się do DRZEWA" ma na celu zwiększenie troski o lasy, które rosną powoli a płoną szybko. Uczniowie klasy 4 i 5 przytulali się do drzew, aby poczuć ich siłę i nabrać mocy. Niech ta moc trwa jak najdłużej. Życzymy Wszystkim dużo wytrwałości, zdrowia i siły na cały rok szkolny.

• Sprzątanie świata

• We wrześniu 2023 roku odbyła się po raz 30 akcja "Sprzątanie świata". Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło: "Sprzątanie świata łączy ludzi". Na pomoc Ziemi z naszej szkoły wyruszyły przedszkolaczki oraz starsi uczniowie. Uporządkowaliśmy plac wokół szkoły, chodniki, pobocza drogi oraz przystanki autobusowe. Edukacja i działanie od najmłodszych lat przynoszą efekty. Jak dobrze jest żyć w czystym środowisku i w zgodzie z przyrodą.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji bardzo dziękujemy. Zapraszamy do kolejnych spotkań

• Przedstawienie teatralne "Piotruś Pan"

• 19 września uczniowie klas 0-III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w Biłgorajskim Centrum Kultury "Piotruś Pan" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Aktorzy swoją grą, dynamiczną muzyką, niesamowitymi efektami świetlnymi, wartko toczącą się akcją zabrali dzieci na wyspę Nibylandię. Tam Piotruś Pan i Kapitan Hak wprowadzili dzieci w magiczną krainę marzeń. Razem z nimi przeżywały niezwykłe przygody tytułowego bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem. Wartości jakie zostały przekazane w tym spektaklu to ponadczasowa dominacja dobra nad złem oraz działania zespołowe prowadzące do szczęśliwego zakończenia. Po zakończonym przedstawieniu dzieci długo jeszcze dzieliły się swoimi wrażeniami.

• Lubelski Festiwal Nauki

• Uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Młodsza grupa uczestniczyła w warsztatach garncarskich na wydziale archeologiiUMCS, starsza - z sukcesem ukończyła grę terenową w Ogrodzie Botanicznym zajmując drugie miejsce wśród wszystkich uczestników wydarzenia. Niewątpliwą atrakcją był także spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta oraz wizyta na Zamku Lubelskim. To był bardzo emocjonujący dzień!

• Dzień Kropki

• 15 września społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. W tym roku uczniowie świętowali ten wyjątkowy dzień, używając swojej kreatywności w pracach plastycznych, a także w różnych zabawach.

Kolejne Święto Kropki za rok a my postaramy się na co dzień pamiętać o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, obdarzony różnorodnymi

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Skład SU przedstawia się następująco: Weronika Szewc, Ania Radawiec, Nikola Iwańczyk i Zofia Pudełko. Gratulujemy. Szczegóły i protokół z wyborów został zamieszczony na gazetce SU.

• "Każdy inny - wszyscy równi"

• Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno - Społecznym "Każdy inny - wszyscy równi". Jego celem jest uwrażliwianie na obecność i potrzeby uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zapraszamy do współpracy wszystkich uczniów i nauczycieli, bo wartość człowieka tkwi w empatii i tolerancji.

• Konkurs "List do Taty"

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy dużym sukcesem rozpoczęli nowy rok szkolny. Wśród 108 uczestników etapu okręgowego konkursu "List do Taty" komisja powołana przez senatora Jerzego Chróścikowskiego wyróżniła pracę ucznia klasy V naszej szkoły Błażeja Bździucha. Szkołę Podstawową w Dąbrowicy reprezentowało dziewięciu uczniów. Ich zadaniem było napisanie listu na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tato. Organizatorem konkursu jest Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP. Podstawowym celem konkursu jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Serdecznie GRATULUJEMY Błażejowi i pozostałym uczniom!

Galę wręczenia nagród uczestnikom konkursu można zobaczyć pod adresem: https://lublin.tvp.pl/72648988/listy-do-taty-final-konkursu

• Instaling - nowa edycja

• W nowym roku szkolnym uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły zaczynają uczyć się po raz kolejny słownictwa z j.angielskiego oraz ortografii j. polskiego na platformie Instaling. Platforma jest bardzo pomocna w nauce ogromnej liczby słownictwa, a co więcej pomaga skutecznie je utrwalać. Uczniowie również ćwiczą i utrwalają pisownię trudnych polskich wyrazów. Ważne jest, by wyrobić sobie nawyk systematycznego logowania się do platformy i wykonywania codziennych sesji, a efekty przyjdą same. Zachęcamy naszych uczniów do podjęcia systematycznej pracy i życzymy wielu sukcesów w nauce.

• Nigdy więcej wojny...

• 6.09.2023r. w ramach lekcji historii uczniowie klasy IV i V wyruszyli na szlak partyzancki w Puszczy Solskiej, upamiętniając 84. rocznicę II wojny światowej. Naszym przewodnikiem był niezawodny profesor Stanisław Rząd. Odwiedziliśmy Majdan Stary, Szarajówkę, Łukowę, Osuchy oraz "Bazę" – miejsce śmierci Korsarza. Cześć i chwała Bohaterom!

• 2023/2024

• Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w poniedziałek 04.09.2023r. Msza święta w kościele parafialnym odbędzie się o godzinie 8.00, a spotkanie społeczności szkolnej na sali gimnastycznej o godz.9.00. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania klasowe z wychowawcą.