• Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

          • Placówka Terenowa KRUS w Biłgoraju informuje, iż po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wznawia organizację turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS.

            Z turnusów tych mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2007-2015.  

            Ponadto w ostatnim czasie niestety nadal odnotowujemy niski napływ  wniosków o rehabilitację leczniczą dla osób dorosłych.

            Ponownie zwracamy się więc do Państwa o pomoc w rozpropagowaniu informacji o możliwości skorzystania przez rolników z sanatorium KRUS.

            W załączeniu przesyłamy przygotowane informacje nt. rehabilitacji dzieci i dorosłych mieszkańców wsi  z prośbą o wywieszenie ich na tablicy ogłoszeń w Państwa siedzibie lub na stronie internetowej.

             

            Z poważaniem

             

            Mariusz Łysiak

            Kierownik Referatu

             

            KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

            PLACÓWKA TERENOWA W BIŁGORAJU / REFERAT PREWENCJI,

            REHABILITACJI I ORZECZNICTWA LEKARSKIEGO

             

            ul. Włosiankarska 5, 23-400 Biłgoraj, Polska

             

            T: +48 84 688 25 00

            IP: 6040030

            E: mariusz.lysiak@krus.gov.pl

             

            www.krus.gov.pl

          • Konkurs InstaLogik III edycja 2021/22

          • Alicja Socha najlepsza w powiecie Biłgorajskim w kategorii klas 5!

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

            Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

            Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

          • Jula finalistką konkursu „Cosmic Challenge: Curiosity”

          • 1 kwietnia 2022 roku w Instytucie Informatyki Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej odbył się kolejny finał konkursu Cosmic Challenge, organizowanego przez Fundację „SpaceShip” od 2019 roku.  Edycja „Cosmic Challenge: Curiosity” była skierowana do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Opiekunem Merytorycznym tej edycji był inż. Artur Chmielewski z NASA Jet Propulsion Laboratory.  Zwycięzcy wyjadą w nagrodę do obserwatorium astronomicznego Pic du Midi we Francji. Urania była patronem medialnym konkursu.

            Konkurs „Cosmic Challenge: Curiosity” wystartował 1 grudnia 2021 roku. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z całej Polski, którzy interesują się badaniami Marsa. W jego realizacji pomagało Obserwatorium Pic du Midi z Francji.

            W dniu 1 kwietnia 2022 r. w Instytucie Informatyki UMCS odbył się kolejny Finał "Cosmic Challenge” organizowany przez Fundację SpaceShip we współpracy z obserwatorium astronomicznym Pic du Midi z Francji. Opiekunem Merytorycznym tej edycji był inż Artur Chmielewski z NASA Jet Propulsion Laboratory.

            Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu “Cosmic Challenge: Curiosity” zostali:

            Miejsce I: Mikołaj Maziarek – SP nr 151 w Krakowie

            Miejsce II: Marta Czupajło – PSP im Ziemi Kujawskiej w Dobrem

            Miejsce III: Julia Wasąg – SP w Dąbrowicy

            Zwycięzcy w nagrodę pojadą do obserwatorium Pic du Midi de Bigorre we Francji.

            Zwycięzców wybierało Jury w składzie:

            • dr Natalia Zalewska – Centrum Badań Kosmicznych PAN
            • dr Izabela Kowalska-Leszczyńska – Centrum Badań Kosmicznych PAN
            • Kinga Gruszecka – Polska Agencja Kosmiczna
            • prof. dr hab. n. med. Jarosław Dudka – Uniwersytet Medyczny w Lublinie
            • Anna Bukowska – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
            • Robert Lubański – Mars Society Polska

            Program Cosmic Challenge został objęty patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Ambasady Francji w Polsce, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Wrocławskiej, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, Astroniki, SatRevolution S.A., Creotech Instruments S.A., Akademii Leona Koźmińskiego, MARS Society Polska, European Space Foundation, Klubu Astronomicznego Almukantarat.

            Patronat medialnym nad konkursem sprawowały: Urania, Astronomia24, Kosmonauta.net, Space24, AstroNET i Radio Lublin.

            Instytucją Wspierającą program od roku 2019 jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

             

            Całość artykułu pod linkiem: 

          • „To Ty decydujesz, co jesz i jak żyjesz!”

          • 17 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy miało miejsce niezwykłe wydarzenie – gala projektu "Jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi!" realizowanego przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z fundacją „Bliżej Pasji”.

            Hasło przewodnie wydarzenia, wynikające ze zorganizowanej w grudniu debaty oxfordzkiej, było doskonałą okazją do podjęcia wielu ciekawych aktywności związanych tematycznie z ekologią i zdrowym stylem życia.

            W ramach inicjatywy odbyły się m.in. happening ekologiczny „Środowisko ponad wszystko”, konkursy – plastyczny, na ozdobę z materiałów ekologicznych, poetycki, a najmłodsi uczniowie zaprezentowali się w piosenkach i zabawach ruchowych o treściach prozdrowotnych. Na zakończenie wszyscy zebrani posmakowali pysznych świeżych soków i owoców ze zdrowego stołu.

            Nasi uczniowie udowodnili, że zdrowie i jakość życia to wartości ważne dla wszystkich, niezależnie od wieku i stanowiska. Przedsięwzięcie angażowało całą społeczność lokalną Dąbrowicy oraz wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Gośćmi honorowymi uroczystości byli przedstawiciele Fundacji „Bliżej Pasji” – P. Monika Dominik i P. Agata Czwórnóg oraz Radny Gminy Biłgoraj – P. Wiesław Maciocha.

            Głównym opiekunem projektu jest nauczyciel SP w Dąbrowicy – P. Monika Frąk.

          • Solidarni z Ukrainą

          • Człowiek jest tyle wart, ile może zrobić dla innych. Szkolny Klub Wolontariatu i społeczność Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy przy współpracy z miejscową parafią p.w. św. Maksymiliana Kolbego z zapałem zaangażowali się w pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Zebrane artykuły spożywcze i chemiczne, słodycze, środki czystości zostały przekazane dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie przed okrucieństwami wojny m. in. w naszej miejscowości. Akcja "Solidarni z Ukrainą" spotkała się z ogromnym odzewem. Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Szkoły po raz kolejny udowodnili, że nasza mała społeczność ma ogromne serca!!! DZIĘKUJEMY!!!