• Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia

• Uczniowie klas IV-VIII po raz kolejny zdobyli dla naszej szkoły Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia, tym razem w XVII edycji programu Insta.Ling dla szkół. Wyróżnienie to świadczy o dużym zaangażowaniu w naukę większości uczniów, ich systematycznej pracy oraz wysokiej liczbie opanowanych angielskich słówek. Brawa dla najbardziej zaangażowanych!!! Mistrzowie w ciągu jednego półrocza opanowali około 1000 nowych słów i zwrotów, co wyraźnie zwiększa ich skuteczność komunikacyjną. Biorąc pod uwagę, że za nami już trzy edycje pracy z Insta.Lingiem, można stwierdzić, że wśród naszych uczniów jest już naprawdę spora grupa, która doskonale opanowała słownictwo z wielu różnych zakresów tematycznych. Z nowym półroczem wystartowała kolejna edycja. Życzymy wytrwałości i sukcesów i tym razem.

• 21 marca 2022

• Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Bez Plecaka, Dzień Kolorowych Skarpetek

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr... Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy - ci mali i ci więksi - bardzo radośnie i kreatywnie powitali pierwszy dzień wiosny. Maluchy, zgodnie ze szkolną tradycją, wykorzystały słoneczną pogodę i wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer z kolorową Marzanną. Starsi uczniowie zadbali o kolory wiosny na swoich ubraniach. 21marca to także w naszej szkole Dzień Bez Plecaka - inwencja uczniów przekroczyła najśmielsze wyobrażenia! Co ważne - wiosenną radość nasi uczniowie przekuli na empatię, solidaryzując się z osobami z zespołem Downa, czego wyrazem były kolorowe, niepasujące do pary skarpetki. To był fantastyczny dzień - pełen radości, energii, akceptacji i życzliwości dla każdego człowieka. Brawo, nasi uczniowie!

• BAL KARNAWAŁOWY 2022

• Dziś w przedszkolu odbył się tradycyjny bal przebierańców, dzieci wyczekiwały go z niecierpliwością. Dobra zabawa, muzyka, taniec, śpiew, smakołyki = ogrom radości

Tak bawiły się dzieci z DĘBOWEJ CHATKI

• Trelelele Ukulele - nauka gry na ukulele

• Klasa I rozpoczęła innowacyjną naukę gry na ukulele. Koncepcja została oparta na kolorach - każdemu akordowi została przyporządkowana określona barwa. Metoda UKUKOLORKI to także książka "Trelelele Ukulele". W przygodzie nauki gry na ukulele towarzyszą dzieciom Trelka i Ukulelelek , wesołe postacie, które zwracają uwagę dziecka na istotną treść nauczania: akordy, wzory bicia, podstawy muzyki i teorii rytmu.

Kolorowe symbole akordów ułatwiają opanowanie umiejętności gry na instrumencie. To gwarancja szybkiego sukcesu nawet bez wcześniejszej znajomości nut. Już po jednej lekcji dzieci są w stanie zagrać pierwszą piosenkę!

Dwa uproszczone akordy wystarczą, aby zagrać prostą piosenkę. Zobaczcie sami. Tak grają pierwszoklasiści, po trzech lekcjach.

Trelelele Ukulele - nauka gry na ukulele

• "Jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi!"

• Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy aktywnie włączył się w projekt "Jesteśmy młodzi - o obywatelskość nam chodzi!" realizowany przez fundację Bliżej Pasji.

Młodzi obywatele i wolontariusze chcieli uświadomić swoim kolegom i koleżankom, że aktywne podejmowanie działań, zwłaszcza w najbliższej okolicy, ma sens, że mogą mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nich. Nie warto czekać i przyglądać się, warto działać i zmieniać rzeczywistość.

Spotkanie zostało poprzedzone ankietą diagnostyczną przeprowadzoną wśród uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej. Wynikało z niej, że należy kultywować pamięć o przeszłości – dziedzictwie kulturowym regionu, jego historii, tradycjach, bo tylko w ten sposób można kształtować swoją przyszłość. Stąd właśnie pomysł na pierwszą inicjatywę w ramach projektu - „Spotkanie z historią”.

Swoją wiedzą o historii Dąbrowicy podzielił się z uczniami zaprzyjaźniony ze szkołą Pan Dominik Róg – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, regionalista i pasjonat historii. Ze względu na obostrzenia sanitarne spotkanie odbyło się w formule on – line na platformie MS Teams.

W drugiej części spotkania uczniowie przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą historii mierzenia czasu oraz zaprosili swoich kolegów do obejrzenia wystawy zegarów, które sami zgromadzili. Najstarsze eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą z czasów zaboru rosyjskiego.

Wszyscy uczestnicy spotkania mogli też spróbować regionalnych wypieków przygotowanych przez uczniów.

Głównym opiekunem projektu jest nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy – P. Monika Frąk.