• Drzewa mają moc

• Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie pt.”Drzewo” w ramach kampanii edukacyjnej Roztoczańskiego Parku Narodowego pod hasłem ”Drzewa mają moc ". Wśród 12 placówek i 186 uczniów uczestniczących w konkursie nasza szkoła uzyskała wyróżnienie. Prace uczennic można oglądać na wystawie w RPN w Zwierzyńcu do końca marca.

• Jasełka

• Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez najmłodszych uczniów. Celem jasełek było przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa a scenariusz zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące Jego narodzinom. Muzyka i obraz to jest to, co przemawia najgłębiej, dlatego do prezentacji Bożego Narodzenia wykorzystano pantomimę. Przedstawiona została wędrówka do Betlejem i szukanie miejsca, gdzie mógłby się narodzić Jezus, przybycie pastuszków oraz Trzech Króli a także stała obecność i opieka aniołów wyrażona iście niebiańskim tańcem. Każdy kolejny wątek opowiedziany był przez muzykę i taniec. W kolejnej części dzieci śpiewały i grały kolędy na dzwonkach i flażoletach. Przedstawienie to wprowadziło nas wszystkich w czas Bożego Narodzenia, podniosłego nastroju, wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Po jasełkach wszyscy połamali się opłatkiem życząc sobie zdrowych, wesołych i spokojnych świąt.

• Drużyna Sir Pet Era

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 6 realizują program edukacyjny o treści ekologicznej pt.”Drużyna Sir Pet Era”.W projekcie uczymy się jak prawidłowo segregować odpady,a przede wszystkim poznajemy znaczenie recyklingu, szczególnie butelek plastikowych PET. Wszyscy uczniowie otrzymali podręczniki, dzięki którym zajęcia są bardziej atrakcyjne, a zamieszczone karty pracy i rebusy rozwijają wyobraźnię, pobudzają do myślenia. Realizacja programu pogłębia wiedzę dzieci na temat odpadów,segregacji i drugiego życia butelek PET. Zapraszamy wszystkich uczniów do wdrażania dobrych nawyków dbania o środowisko naturalne.