Już tradycją jest, że 25 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku - w setną rocznicę powstania maskotki. Prawie każde dziecko ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Jest on symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i troskliwości. Mimo wspaniałych i bardzo atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś jest nadal najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały fragmentu książki o misiu, odgadywały zagadki o niedźwiedziach. W czasie uroczystości został podsumowany konkurs fotograficzny "Misiowe fotki" organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dąbrowicy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą wszystkie wysłane zdjęcia z misiami. Dzieci opowiadały o okolicznościach powstania zdjęć oraz o misiach z którymi zostały one wykonane. Zwycięzcami konkursu zostali: Oliwia Paszko, Gracjan Dziura, Mikołaj Socha (oddział przedszkolny), Juliusz Bazylak, Natan Blacha (przedszkole). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Dzieci wystąpiły również z repertuarem przygotowanym specjalnie na tą okazję. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechów. Mamy nadzieję, że zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
Dzień Pluszowego Misia
- 3
Dla Niepodległej...
- 2
Tak jak w ubiegłych latach także i w tym roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła dla hymnu". W dniu 10 listopada równo o godzinie 11.11 dzieci z oddziałów przedszkolnych odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego".
Uczniowie klas IV-VIII uczcili 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Napisali "Kartki dla Polski" oraz odwiedzili ważne miejsca pamięci w naszym regionie.
#uczymydzieciprogramować
- 1
Z przyjemnością informujemy, że Polska zdobyła 1 miejsce w rankingu Europejskiego Tygodnia Kodowania! W tym roku na terytorium naszego kraju odbyło się aż 20 564 wydarzeń . Cieszymy się, że uczniowie klasy III z naszej szkoły dzięki zaangażowaniu i aktywności również przyczynili się do tego sukcesu. Trzecioklasiści już po raz kolejny uczestniczyli w wyzwaniu z #uczymydzieciprogramować. Udało im się wykonać kilka zadań. Szkoła i uczniowie otrzymali certyfikaty.
Jeżeli chcielibyście zobaczyć, ile wydarzeń odbyło się w Waszej okolicy zajrzyjcie na stronę https://codeweek.eu/events. Znajdziecie tam mapę wszystkich wydarzeń, które odbyły się podczas #CodeWeek2020
Nasza szkoła przystąpiła do akcji ,, Pola Nadziei"
- 1
Eduelo
Zachęcamy naszych uczniów do dalszego korzystania z platformy Eduelo. W ramach wygranej, do 16 listopada mamy dostęp do konta Premium. Po tym okresie nadal możemy korzystać z konta Podstawowego.
Teatr lalek online
W 25 września 2020 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w transmisji online teatru lalek w ramach obchodów Festiwalu Fotel w Juszkowie. Dzieci zobaczyły spektakl pt. ,,Bajka o szczęściu" grupy TeatRyle. Dotychczas publiczność spotykała się w Juszkowie i Marzęcinie, by uczestniczyć w atrakcjach festiwalowych. Tym razem wędrowne teatry z bogatą ofertą artystyczną i edukacyjną dedykowaną dzieciom i młodzieży, zagościły online w szkołach.
Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.
W ramach akcji stacjonarnej uczniowie młodsi i starsi zaproponowali kolorowe torby na zakupy do wielokrotnego użytku zamiast torebek plastikowych tzw. reklamówek. Pokazali też własne butelki na napoje, które przynoszą do szkoły i nie kupują kolejnych plastikowych.
29
InstaLing
W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole w klasach IV – VIII uczniowie pracować będą na platformie Insta.Ling https://instaling.pl , która ułatwia skuteczne uczenie się słownictwa z j.angielskiego, którego znajomość jest kluczowa dla sprawnego posługiwania się językiem, a która jednocześnie jest mocno związana z samodzielną pracą uczniów. Zapamiętanie pisowni oraz poprawnej wymowy jest nie lada wyzwaniem dla wielu z nich, a co więcej - zajmuje bardzo dużo czasu, który mogliby spożytkować na zabawę czy odpoczynek. Program InstaLing zaprojektowany jest tak, by proces nauczania słownictwa przebiegał w łatwiejszy i dużo przyjemniejszy sposób - zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Co więcej, rodzice mogą monitorować postępy swoich dzieci.
Sprzątanie Świata
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku przystąpili do akcji ,,Sprzątanie świata". W tym roku przebiegała ona pod hasłem: ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". W ramach akcji terenowej uporządkowaliśmy teren wokół szkoły,przystanek autobusowy oraz plac przy boisku piłki siatkowej plażowej.Wszystkie śmieci były segregowane i zbierane do worków. Odpady trafiły do odpowiednich pojemników przy szkole.
2
Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?
W roku szkolnym 2020/21 klasa III będzie uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie ,,Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”, w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program ten oferuje nauczycielom szkół podstawowych bezpłatne i gotowe do wykorzystania w trakcie zajęć narzędzia. Projekt polega na realizacji 8 lekcji, z wykorzystaniem zaproponowanych konspektów zajęć, o tematyce matematycznej. Nauczyciel rozwinie u uczniów kompetencje matematyczne i umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Dzieci będą wykonywać proste doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Uczestnicy Zwycięskiego projektu otrzymają dostęp do dodatkowych materiałów i pomocy dydaktycznych, związanych z tematyką projektu.
CZYTAM Z KLASĄ
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przystąpili do międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Jest to projekt wpierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Projekt zostanie przeprowadzony na zasadzie innowacji programowo-metodycznej. Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.
W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).
I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.
MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA
Udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.
Szachy w szkole
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Polskiego Związku Szachowego "Edukacja przez szachy w szkole". Celem projektu Polskiego Związku Szachowego jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania. Cel ten jest realizowany poprzez uruchomienie pilotażowego wprowadzenia nauczania gry w szachy jako zajęć obowiązkowych w edukacji wczesnoszkolnej oraz przeszkolenie nauczycieli szkół z metodyki nauczania gry w szachy. Szkoła otrzymała bezpłatnie sprzęt szachowy w wymiarze: 15 kompletów bierek + 15 szachownic + szachownica demonstracyjna oraz zeszyty ćwiczeniowe i podręczniki do nauki gry w szachy. Nauka gry w szachy będzie odbywać się 1 raz w tygodniu w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz w oddziale przedszkolnym 5-6 latków.
Szkoła w Chmurze Microsoft
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała tytuł ,,Szkoła w Chmurze Microsoft"! Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych.
Szkoła w Chmurze Microsoft to:
szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami;
szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów;
szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły.
Dzięki temu dołączyliśmy do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft.Szkoła otrzymała certyfikat oraz tabliczkę: "Szkoła w Chmurze Microsoft".
MAMY TO!!!
Projekt realizowany przez klasę II „Motyw ekologii w literaturze dziecięcej” został nagrodzony. Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało Szkole Podstawowej w Dąbrowicy Krajową Odznakę Jakości! Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning, tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła wysoki poziom krajowego standardu. Projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rezultaty i wpływ.
Zadaniem projektu było rozbudzanie świadomości ekologicznej, rozwijanie zamiłowania do literatury, rozwijanie kompetencji multimedialnych, umiejętności pracy on-line, rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności uczniów a także współpracy z innymi szkołami (Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie, Szkoła Podstawowa nr 86 w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa w Lubieszewie). Projekt stawiał na współpracę kilku szkół w formie zdalnego nauczania. Działania skupiały się wokół lektury ,,Bajki w zielonych sukienkach” Anny Mikty. Uczestnicy projektu opracowali wybrane przez siebie bajki, poprzez wykonanie prac plastyczno- technicznych, różnych działań o charakterze ekologicznym z których wykonano audiobooki, nagrania video, prezentacje, quizy, ćwiczenia i zabawy interaktywne do wzajemnego wykorzystania przez pozostałych uczestników projektu. Rezultatem projektu było wspólne wykonanie książeczki elektronicznej, która zawierała zdjęcia oraz przesłania, wypracowane przez dzieci, a wynikające z omawianych bajek. Wspólna książeczka to zbiór zasad jakim należy kierować się, aby chronić naszą Ziemię. Zapraszamy do obejrzenia naszych wspólnie wypracowanych efektów:
https://www.storyjumper.com/book/read/84003315/5ef2f4c7a775f
https://view.genial.ly/.../interactive-image-zestaw...
https://view.genial.ly/.../interactive-image-ksiazeczki...
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom oraz ich rodzicom. Dziękujemy za współpracę w projekcie naszym partnerom: uczniom oraz nauczycielkom – Pani Kamili Żwirek ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie, Pani Iwonie Orzołek ze Szkoły Podstawowej nr 86 im. prf Jerzego Sampa w Gdańsku oraz Pani Justynie Wiśniewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Poznajemy świat
W ramach projektu ,,Poznajemy świat" uczniowie klasy VI wybrali się w podróż do Australii. Przewodnikem była pani Julia, od siedmiu lat mieszkająca w tym kraju. Uczniowie dowiedzieli się m.in. że 1 czerwca w Australii rozpoczyna się zima, że są tam miejsca gdzie pada śnieg i można uprawiać sporty zimowe. Poznali faunę i florę kontynentu, zobaczyli jego krajobrazy.Zadając pytania dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zwyczajów panujących w Australii.Spotkanie było bardzo inspirujące i na pewno wiele osób - po usłyszeniu tych opowieści - chciałoby na własne oczy zobaczyć ten kraj.Bardzo dziękujemy pani Julii za poświęcony nam czas i fascynującą podróż.
Projekty...
Kolejny program drugoklasistów, tym razem ,,Motyw ekologii w literaturze dziecięcej" dotarł już do końca. Projekt realizowany był on-line w ramach programu eTwinnig, przy współpracy trzech szkół: SP w Lubieszewie, SP nr 86 w Gdańsku oraz SP nr 30 w Lublinie. Głównym celem projektu było rozbudzanie świadomości ekologicznej, rozwijanie zamiłowania do literatury a także rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności uczniów. Projekt zakładał wykorzystanie narzędzi online do tworz...
eTwinning
Klasa II zakończyła projekt eTwinning ,,The best way to use your day!. Projekt zakładał dzielenie się aktywnością podczas nauczania zdalnego w zakresie: muzyki, aktywności fizycznej, gier, prac ogrodowych, rysunków kulinariów.Drugoklasiści przez trzy miesiące dokumentowali swoją działaność. Liczne filmy i zdjęcia zostały zamieszczone na plaformie TwinSpace. Sami uczniowie również mieli okazję zobaczyć jak uczą się dzieci z innych państw. Poza tym projekt to wiele wspólnych wyzwań. Za pomocą licznych narzędzi zostały wykonane wspólne prace, m.in. Ebook. Poniższa prezentacja je przedstawia. Zapraszamy do oglądania.https://view.genial.ly/…/interactive-image-interactive-image
Ekologia - jak chronić środowisko?
Klasa II z sukcesem ukończyła projekt ,,Ekologia (Klimatyczna klasa.) Jak chronić środowisko?” Fundacji Uniwersytet Dziecka. Projekt kształtował kompetencje społeczne uczniów i rozszerzał ich wiedzę przyrodniczą. Drugoklasiści zrealizowali angażujący cykl lekcji dotyczący przyrody i ochrony środowiska. Prowadzili, m.in. obserwacje przyrodnicze, dowiedzieli się, jak chronić środowisko i czym jest klimat, aranżowali teren zielony wokół domu, zaprojektowali dom przyjazny środowisku.
Wirtualne podróże
Uczniowie klasy VI i VII, w ramach projektu ,,Poznajemy świat”, mieli okazję poznać bliżej język, kulturę, geografię oraz kuchnię największej wyspy świata – Grenlandii. Naszym gospodarzem był Pan AdamJarniewski, który wraz z żoną Birthe oraz dziećmi Aliną i Kay, mieszkają w mieście Sisimiut. Uczniowie między innymi dowiedzieli się, że 81% powierzchni wyspy pokrywa lądolód. Pomimo zubożałej w rośliny flory, fauna jest bogata w wiele gatunków zwierząt: łososie, dorsze, rekin..
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie