6 grudnia przedszkolaki i uczniowie doczekali się szczególnie oczekiwanego gościa. Mikołaj pojawił się w progach naszej szkoły z workami pełnymi prezentów. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie chcąc otrzymać prezent recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Mikołaj był zachwycony i każdy otrzymał prezent.
Aktualności
Spotkanie z Mikołajem
Szkolne Andrzejki
W naszej szkole, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”.
Różnymi sposobami odkrywaliśmy tajemnice losu. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia.
Z wielką radością wypowiadały one andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach, radośnie bawiły się w rytm muzyki, korzystały z poczęstunku proponowanego przez rodziców.
„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” w Dąbrowicy
W tym roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy założono sztab ogólnopolskiej akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Koordynatorem projektu była p. Agnieszka Blicharz. Wolontariusze przez cały tydzień pracowali przy zbiórce darów. Finał akcji odbył się w piątek, 14.12.2018r. i stał się świętem całej szkoły. Podczas świątecznego występu dzieci i młodzież szkolna zaprezentowały swoje talenty. Łącznie zebrano ponad 140 kg darów, które jeszcze przed świętami trafiły do podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju. Serdecznie dziękujemy rodzicom, mieszkańcom Dąbrowicy, Kolonii Sól i Ciosmów. Dziękujemy również za przyjęcie zaproszenia do udziału w zbiórce darów Zamiejscowemu Oddziałowi Szkoły Podstawowej w Ciosmach, a firmie Model za przekazanie opakowań.
Programowanie dla najmłodszych
Programowanie to kolejny z języków obcych, który nasi uczniowie rozwijają. Umiejętność programowania rozwija zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów, logicznego myślenia. W informatyce, tak jak w życiu, zwykle jest inaczej. Uważa się, że najlepsze są instrukcje najprostsze, czyli najkrótsze. Rozwijając swe umiejętności dzieci współzawodniczą szukając najprostszego rozwiązania. A kto będzie lepszy? – po prostu ten zespół, który w mniejszej ilości ruchów dotrze do celu.
Nowy rok szkołny 2018/2019
Wakacje się skończyły. Kolejny rok szkolny przed nami - nowe wyzwania, nadzieje, sukcesy i osiągniecia - jaki będzie?
List Prezesa KRUS
Placówka Terenowa KRUS w Biłgoraju przekazuje w załączeniu list Prezesa KRUS z prośbą o upowszechnienie zawartego w nim apelu kierowanego do dzieci i ich rodziców.
Najmłodsi w Lublinie
4 czerwca 2018r.dzieci z przedszkola i uczniowie kl. I - II wybrały się na całodniową wycieczkę do Lublina. Tuż po przyjeździe obejrzeliśmy spektakl pt. „Pchła Szachrajka” w Teatrze Muzycznym, a następnie odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy „ Cukier lukier”. Podczas godzinnych zajęć dzieci poznawały tajniki produkcji karmelowych lizaków i cukierków. Wielką frajdą była możliwość samodzielnego wykonania lizaczka przez każde dziecko.
Po pełnym wrażeń pokazie udaliśmy się na pyszny udaliśmy się do McDonald s na mały posiłek.
Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie stadionu ARENA LUBLIN i Muzeum Sportu.
Przed powrotem zdążyliśmy jeszcze zobaczyć najciekawsze zabytki Starego Miasta oraz kupić pamiątki.
,,Czyste powietrze wokół nas"
W roku szkolnym 2017/2018 przedszkole w Dąbrowicy kolejny raz przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu ,,Czyste powietrze wokół nas".
Celem programu było:
- uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata,
- zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,
- wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego,
- zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
W przedszkolu odbyły się cykle zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci składających się z 5 zajęć warsztatowych. Zajęcia warsztatowe obejmowały tematykę, która pozwoliła uczestnikom poznać czynniki mające wpływ na zdrowie, dostrzec szkodliwość palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego na organizm ludzki.
Realizacja Programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych.
Podsumowaniem programu były zajęcia, na których dzieci obejrzały prezentacje multimedialną pt: "Szkodliwość dymu", śpiewały piosenkę o Dinusiu, rozwiązywały quizy, gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą i bez problemu rozróżniały zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem tytoniu i przebywaniem w obecności osób palących oraz bezbłędnie wymieniały zagrożenia dla środowiska związane z dymami przemysłowymi.Realizatorzy programu: Jolanta Kołodziej, Elżbieta Klimek
„POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych.
Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do udziału w konkursie „POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT”.
Więcej informacji w linku:
http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych/
Konkurs “Jakie znasz zawody?
Uczennica naszej szkoły Martyna Fus otrzymała wyróżnienie w kategorii przedszkola w konkursie "Jakie znasz zawody?". Opiekunem uczennicy była pani Elżbieta Klimek.
Konkurs organizowany był przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego.
Gratulujemy!
Więcej informacji można znaleźć w artykule, który ukazał się w gazecie NOWA BIŁGORAJSKA. Link poniżej:
Kolonie Letnie
Stowarzyszenie Dom Europy otrzymało dotację na organizację kolonii dla dzieci rolników. W związku z czym możemy zaoferować dzieciom rodziców ubezpieczonych w KRUS 13 dniowe kolonie w atrakcyjnej cenie tylko 650zł.
Działając na terenie województwa lubelskiego chcemy dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych uczestników.
Kolonie Letnie są organizowane w terminie 21.07.2018-02.08.2018 w Zakopanem.
Dokumenty dotyczące kolonii letnich dostępne są na stronie:
http://domeuropy.lubelskie.pl/lato-2018-kolonie-zakopanem-dla-dzieci-rolnikow
Dzień Mamy i Taty
Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej matki i ojca. Dlatego też 24 maja w naszej szkole spotkali się zarówno mamy jak i tatusiowie, by wspólnie świętować i spędzić razem ze swoimi dziećmi kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci była to wspaniała okazja, by wyrazić rodzicom swoją miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wspaniałomyślnie wybacza.
Uroczystość rozpoczęła się od akcentu patriotycznego – aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci pięknie zatańczyły poloneza. Oprócz wierszy i piosenek były też kwiaty i własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki dla rodziców. Występ dzieci dostarczył rodzicom wielu wzruszeń.
Spotkanie uświetnił swoją obecnością zespół „Belferki’’, który zaprezentował się w repertuarze dla rodziców oraz wykonał kilka pieśni patriotycznych.
Po części artystycznej i wręczeniu upominków dzieci zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek.
Wszystkim Rodzicom życzymy, aby ich święto trwało cały rok!
"Patrz i słuchaj' - spotkanie biłgorajskich policjantów z młodzieżą.
7 maja 2018 roku odbyło sie w naszej szkole spotkanie policjantów z młodzieżą w ramach akcji „Patrz i słuchaj”. Szczegółowe informacje można znaleźć w linku poniżej
http://bilgoraj.com.pl/patrz-i-sluchaj-spotkanie-z-mlodzieza,,3,11,11,1,20136,n.html
Dąb Niepodległości
30 kwietnia w naszej szkole uroczyście obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie zostało połączone z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z akcją sadzenia „Dębów Niepodległości” zainicjowaną przez Lubelski Urząd Wojewódzki, RDLP w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty.
Inicjatywa ta nawiązuje do spontanicznego sadzenia dębów, którego w 1918 roku dokonywali nasi przodkowie, świętując powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Uroczystość zainaugurowała Msza święta dla społeczności szkolnej i mieszkańców Dąbrowicy, której przewodniczył ks. kanonik Józef Bednarski. Następnie zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie obejrzeli montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów. Słowami poetów młodzież szkolna wyraziła swoje przywiązanie do kraju przodków, włączyła się w budowanie wielowiekowej tradycji oraz dała świadectwo patriotycznej postawy młodego pokolenia Polaków.
Recytację uświetnił koncert pieśni patriotycznych „Dla Niepodległej” przygotowany przez chór szkolny. Niezwykłym akcentem uroczystości był polonez w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Punktem kulminacyjnym obchodów stulecia odzyskania niepodległości było posadzenie w sąsiedztwie szkolnego placu zabaw dębu, który będzie nosił imię zasłużonego dla sprawy Niepodległości naszej Ojczyzny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
-Dąb to drzewo głęboko zakorzenione w polskiej historii, symbolizuje siłę i długowieczność narodu polskiego. Jest protoplastą naszej miejscowości, drzewem – legendą. Ten posadzony dzisiaj stanie się, miejmy nadzieję, „żyjącym” pomnikiem. Będzie przypominał nam o bohaterskiej przeszłości naszego narodu i jednoczył nas w trosce o nasze wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska. Nasze drzewko upamiętnia postać Marszałka Józefa Piłsudskiego - człowieka wielkiego formatu, prawdziwego żołnierza i męża stanu, który był zdania, że „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie dla wszystkich tu zebranych prawdziwą, „żywą” lekcją historii, ponieważ gwarantem istnienia narodu jest pamięć o jego przeszłości i bohaterach. Chciałabym, aby dzisiejszy dzień był formą wyrażenia naszego przywiązania i szacunku dla Polski, dla wolności, dla tradycji. Warto przypomnieć, że posadzony dzisiaj dąb jest czwartym już w okolicy drzewkiem upamiętniającym postacie zasłużone dla Polski i naszej społeczności lokalnej. W 2005 roku na krańcach Dąbrowicy i w okolicach miejscowego kościoła zasadzono dęby poświęcone św. Janowi Pawłowi II, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i ks. Janowi Mrozowi - mówiła podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, Elżbieta Kaczorowska – Więcław.
Rangę wydarzenia podkreślili swoją obecnością ks. kanonik Józef Bednarski proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowicy, rodzice uczniów oraz społeczność szkolna.
Sadzonkę dębu ofiarowało Nadleśnictwo Biłgoraj.
Żołnierze Wyklęci
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas V i VII przygotowali uroczystą akademię. W czasie uroczystości dowiedzieliśmy się, kim byli żołnierze wyklęci. Poznaliśmy kilu z nich, takich jak: Rotmistrz Witold Pilecki "Witold", Danuta Siedzikówna "Inka". Na koniec uczniowie zatańczyli taniec prezentujący barwy narodowe. Całość uroczystości odbyła sie w milej i podniosłej atmosferze. Akademia wpisuje się w obchody "Roku dla Niepodległej".
Choinka noworoczna
W dniu 27 stycznia 2018r. bawiliśmy się na choince noworocznej. W ten wyjątkowy wieczór tańczyliśmy przy największych dyskotekowych przebojach. Uroku całości dodał przepiękny wystrój sali gimnastycznej wykonany przez Samorząd Uczniowski.
Z dalekiej Laponii przyjechał św. Mikołaj z dużym workiem prezentów. Wiadomo, że w naszej szkole są najgrzeczniejsi uczniowie, więc wszyscy otrzymali paczki. Rodzice zadbali także o małe co nieco i przygotowali smaczny poczęstunek.
Impreza zakończyła się po godzinie 21.30. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.
Dzień Babci i Dziadka
W piątek, 26 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przedszkola i klas I-II miały okazje wyrazić wdzięczność swoim dziadkom . Zebrani obejrzeli montaż słowno – muzyczny oraz jasełka. Niezapomnianych wzruszeń dostarczył taniec aniołków w wykonaniu przedszkolaków. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego, który w oryginalnej aranżacji zaprezentował kolędy i pastorałki. Wyjątkową atmosferę podkreślała świątecznie udekorowana sala gimnastyczna .
Zaproszeni goście otrzymali okazjonalne upominki własnoręcznie wykonane przez wnuki. Dzięki zaangażowaniu rodziców na dziadków czekał także słodki poczęstunek. Wzruszeniom nie była końca.
FERIE ZIMOWE W GÓRACH 2018
FERIE ZIMOWE W GÓRACH 2018
Stowarzyszenie Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”
przedstawia ofertę wypoczynku zimowego dla 50 dzieci w RABCE ZDRÓJ koło Zakopanego.Termin zimowiska: 02 – 11 luty 2018 rok (10 dni)
Miejsce: Dom Wypoczynkowy Żuraw w Rabce Zdrój
Uczestnicy: 50 dzieci w wieku 10-16 lat (urodzonych po 1 stycznia 2002 roku)
Program bogaty w atrakcje:
- Zajęcia sportowe na stoku narciarskim z nauką jazdy na nartach wg stopnia zaawansowania pod opieką instruktorów narciarskich (zapewniamy sprzęt i karnety na stok);
- Zajęcia sportowe na lodowisku;
- Zajęcia pływackie w Aquaparku;
- Zwiedzanie Rabki Zdrój (Park Zdrojowy, Królewska Góra, Pomnik Św. Mikołaja itp.);
- Wycieczki krajoznawcze m.in. do Zakopanego (Krupówki, Gubałówka i wycieczki szlakami górskimi
z przewodnikiem górskim); - Gry i zabawy na śniegu: zjazdy na jabłuszkach, bitwa na śnieżki i inne zimowe zabawy;
- Zajęcia na świeżym powietrzu, m.in. ognisko z pieczeniem kiełbasek;
- Gry i zabawy integracyjne na świetlicy: zajęcia plastyczne, dyskoteki, zawody sportowe i inne atrakcje kolonijne;
- Realizacja programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
- I wiele innych….
OFERTA SPECJALNA DLA DZIECI ROLNIKÓW UBEZPIECZONYCH W KRUS: 700 zł
Pozostałą kwotę dopłaca Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników
w kwocie 750 zł na uczestnika*Warunki oferty specjalnej dla dzieci rolników: wymagane jest potwierdzenie uprawnień do świadczenia KRUS (oryginał zaświadczenia wystawionego przez terenowy oddział KRUS). UWAGA: nie będą uwzględniane odcinki wpłat!!!)
Oryginał zaświadczenia pobranego z KRUS, powinienem wykazywać, że jedno z rodziców/prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS. Zaświadczenia muszą być wystawione na rodziców/prawnych opiekunów.
Rodzice/opiekunowie prawni pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń
z KRUS, stwierdzających pobieranie renty bądź emerytury z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne!W cenie zimowiska gwarantujemy:
- Bogaty program turystyczny i kulturalny
- Sprzęt narciarski, karnety oraz opiekę instruktora na stoku
- Zakwaterowanie i wyżywienie – 5 posiłków dziennie
- Ubezpieczenie
- Transport autokarowy z i do Rabki oraz w czasie wypoczynku
- Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
- Opiekę medyczną, przewodnika, ratownika
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Warunki uczestnictwa:
- wiek uczestnika 10– 16 lat (kwalifikacji podlegają dzieci urodzone w latach 2002 – 2008);
- Wypełniona prawidłowo i wysłana do organizatora karta kwalifikacyjna uczestnika;
- Wypełnione oświadczenie do przetwarzania danych osobowych;
- Potwierdzenie uprawnień do świadczenia KRUS w przypadku dzieci rolników (oryginał zaświadczenia wystawionego przez terenowy oddział KRUS). UWAGA: nie będą uwzględniane odcinki wpłat!!!)
- W przypadku innego nazwiska rodzica i dziecka - opiekunowie prawni zobowiązani są dostarczyć wyrok/decyzję Sądu o prawach do opieki nad dzieckiem. Rodzic o innym nazwisku niż dziecko zobowiązany jest przedstawić akt urodzenia dziecka.
- Uczestnicy muszą posiadać w trakcie kolonii aktualną legitymację szkolną
Informacja i Rezerwacja miejsc na zimowisko
508-194-663
domeuropy@lubelskie.pl
Wpłaty należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Dom Europy:
Europejskie Centrum Integracji I Współpracy Samorządowej „Dom Europy”
ul. Marii Curie Skłodowskiej 32/9
20-029 Lublin
Numer konta: 80 2030 0045 1110 0000 0261 1360
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 49, 20-076 Lublin
TYTUŁEM:
Imię i nazwisko dziecka, wpłata na działalność statutową, zimowisko 2018
(np. Jan Kowalski, wpłata na działalność statutową, zimowisko 2018)
W przypadku wpłat za całą grupę- należy wpisać - Wpłata na działalność statutową zimowisko 2018
DOKUMENTY do pobrania na stronie domeuropy.lubelskie.pl
Wypełnione dokumenty proszę przesłać na adres:
Stowarzyszenie DOM EUROPY
Ul. Marii Curie Skłodowskiej 32/9
20-029 Lublin
*W przypadku stwierdzenia braku stosownych zaświadczeń KRUS w czasie trwania kolonii lub stwierdzeniu, iż na ich podstawie uczestnicy nie są uprawnieni do skorzystania z dofinansowania Funduszu Składkowego, kosztami wyjazdu zostanie obciążony rodzic dziecka.
* Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł na każdego uczestnika.
Wesołych Świąt
Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym Nowym Roku
składają Dyrekcja oraz społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy
Archiwum Aktualności