7 maja 2018 roku odbyło sie w naszej szkole spotkanie policjantów z młodzieżą w ramach akcji „Patrz i słuchaj”. Szczegółowe informacje można znaleźć w linku poniżej
http://bilgoraj.com.pl/patrz-i-sluchaj-spotkanie-z-mlodzieza,,3,11,11,1,20136,n.html
7 maja 2018 roku odbyło sie w naszej szkole spotkanie policjantów z młodzieżą w ramach akcji „Patrz i słuchaj”. Szczegółowe informacje można znaleźć w linku poniżej
http://bilgoraj.com.pl/patrz-i-sluchaj-spotkanie-z-mlodzieza,,3,11,11,1,20136,n.html
30 kwietnia w naszej szkole uroczyście obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie zostało połączone z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z akcją sadzenia „Dębów Niepodległości” zainicjowaną przez Lubelski Urząd Wojewódzki, RDLP w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty.
Inicjatywa ta nawiązuje do spontanicznego sadzenia dębów, którego w 1918 roku dokonywali nasi przodkowie, świętując powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Uroczystość zainaugurowała Msza święta dla społeczności szkolnej i mieszkańców Dąbrowicy, której przewodniczył ks. kanonik Józef Bednarski. Następnie zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie obejrzeli montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów. Słowami poetów młodzież szkolna wyraziła swoje przywiązanie do kraju przodków, włączyła się w budowanie wielowiekowej tradycji oraz dała świadectwo patriotycznej postawy młodego pokolenia Polaków.
Recytację uświetnił koncert pieśni patriotycznych „Dla Niepodległej” przygotowany przez chór szkolny. Niezwykłym akcentem uroczystości był polonez w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Punktem kulminacyjnym obchodów stulecia odzyskania niepodległości było posadzenie w sąsiedztwie szkolnego placu zabaw dębu, który będzie nosił imię zasłużonego dla sprawy Niepodległości naszej Ojczyzny Marszałka Józefa Piłsudskiego.
-Dąb to drzewo głęboko zakorzenione w polskiej historii, symbolizuje siłę i długowieczność narodu polskiego. Jest protoplastą naszej miejscowości, drzewem – legendą. Ten posadzony dzisiaj stanie się, miejmy nadzieję, „żyjącym” pomnikiem. Będzie przypominał nam o bohaterskiej przeszłości naszego narodu i jednoczył nas w trosce o nasze wielkie dziedzictwo, któremu na imię Polska. Nasze drzewko upamiętnia postać Marszałka Józefa Piłsudskiego - człowieka wielkiego formatu, prawdziwego żołnierza i męża stanu, który był zdania, że „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie dla wszystkich tu zebranych prawdziwą, „żywą” lekcją historii, ponieważ gwarantem istnienia narodu jest pamięć o jego przeszłości i bohaterach. Chciałabym, aby dzisiejszy dzień był formą wyrażenia naszego przywiązania i szacunku dla Polski, dla wolności, dla tradycji. Warto przypomnieć, że posadzony dzisiaj dąb jest czwartym już w okolicy drzewkiem upamiętniającym postacie zasłużone dla Polski i naszej społeczności lokalnej. W 2005 roku na krańcach Dąbrowicy i w okolicach miejscowego kościoła zasadzono dęby poświęcone św. Janowi Pawłowi II, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i ks. Janowi Mrozowi - mówiła podczas uroczystości Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, Elżbieta Kaczorowska – Więcław.
Rangę wydarzenia podkreślili swoją obecnością ks. kanonik Józef Bednarski proboszcz Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowicy, rodzice uczniów oraz społeczność szkolna.
Sadzonkę dębu ofiarowało Nadleśnictwo Biłgoraj.
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas V i VII przygotowali uroczystą akademię. W czasie uroczystości dowiedzieliśmy się, kim byli żołnierze wyklęci. Poznaliśmy kilu z nich, takich jak: Rotmistrz Witold Pilecki "Witold", Danuta Siedzikówna "Inka". Na koniec uczniowie zatańczyli taniec prezentujący barwy narodowe. Całość uroczystości odbyła sie w milej i podniosłej atmosferze. Akademia wpisuje się w obchody "Roku dla Niepodległej".
W dniu 27 stycznia 2018r. bawiliśmy się na choince noworocznej. W ten wyjątkowy wieczór tańczyliśmy przy największych dyskotekowych przebojach. Uroku całości dodał przepiękny wystrój sali gimnastycznej wykonany przez Samorząd Uczniowski.
Z dalekiej Laponii przyjechał św. Mikołaj z dużym workiem prezentów. Wiadomo, że w naszej szkole są najgrzeczniejsi uczniowie, więc wszyscy otrzymali paczki. Rodzice zadbali także o małe co nieco i przygotowali smaczny poczęstunek.
Impreza zakończyła się po godzinie 21.30. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.
W piątek, 26 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z przedszkola i klas I-II miały okazje wyrazić wdzięczność swoim dziadkom . Zebrani obejrzeli montaż słowno – muzyczny oraz jasełka. Niezapomnianych wzruszeń dostarczył taniec aniołków w wykonaniu przedszkolaków. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego, który w oryginalnej aranżacji zaprezentował kolędy i pastorałki. Wyjątkową atmosferę podkreślała świątecznie udekorowana sala gimnastyczna .
Zaproszeni goście otrzymali okazjonalne upominki własnoręcznie wykonane przez wnuki. Dzięki zaangażowaniu rodziców na dziadków czekał także słodki poczęstunek. Wzruszeniom nie była końca.
FERIE ZIMOWE W GÓRACH 2018
Stowarzyszenie Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”
przedstawia ofertę wypoczynku zimowego dla 50 dzieci w RABCE ZDRÓJ koło Zakopanego.
Termin zimowiska: 02 – 11 luty 2018 rok (10 dni)
Miejsce: Dom Wypoczynkowy Żuraw w Rabce Zdrój
Uczestnicy: 50 dzieci w wieku 10-16 lat (urodzonych po 1 stycznia 2002 roku)
Program bogaty w atrakcje:
OFERTA SPECJALNA DLA DZIECI ROLNIKÓW UBEZPIECZONYCH W KRUS: 700 zł
Pozostałą kwotę dopłaca Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników
w kwocie 750 zł na uczestnika*
Warunki oferty specjalnej dla dzieci rolników: wymagane jest potwierdzenie uprawnień do świadczenia KRUS (oryginał zaświadczenia wystawionego przez terenowy oddział KRUS). UWAGA: nie będą uwzględniane odcinki wpłat!!!)
Oryginał zaświadczenia pobranego z KRUS, powinienem wykazywać, że jedno z rodziców/prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS. Zaświadczenia muszą być wystawione na rodziców/prawnych opiekunów.
Rodzice/opiekunowie prawni pobierający rentę bądź emeryturę zobowiązani są o przedstawienie zaświadczeń
z KRUS, stwierdzających pobieranie renty bądź emerytury z KRUS (odcinek o wysokości renty nie jest dokumentem). Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne!
W cenie zimowiska gwarantujemy:
Warunki uczestnictwa:
Informacja i Rezerwacja miejsc na zimowisko
508-194-663
domeuropy@lubelskie.pl
Wpłaty należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Dom Europy:
Europejskie Centrum Integracji I Współpracy Samorządowej „Dom Europy”
ul. Marii Curie Skłodowskiej 32/9
20-029 Lublin
Numer konta: 80 2030 0045 1110 0000 0261 1360
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 49, 20-076 Lublin
TYTUŁEM:
Imię i nazwisko dziecka, wpłata na działalność statutową, zimowisko 2018
(np. Jan Kowalski, wpłata na działalność statutową, zimowisko 2018)
W przypadku wpłat za całą grupę- należy wpisać - Wpłata na działalność statutową zimowisko 2018
DOKUMENTY do pobrania na stronie domeuropy.lubelskie.pl
Wypełnione dokumenty proszę przesłać na adres:
Stowarzyszenie DOM EUROPY
Ul. Marii Curie Skłodowskiej 32/9
20-029 Lublin
*W przypadku stwierdzenia braku stosownych zaświadczeń KRUS w czasie trwania kolonii lub stwierdzeniu, iż na ich podstawie uczestnicy nie są uprawnieni do skorzystania z dofinansowania Funduszu Składkowego, kosztami wyjazdu zostanie obciążony rodzic dziecka.
* Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł na każdego uczestnika.
Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym Nowym Roku
składają Dyrekcja oraz społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy
.png)
22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości, połączone z wystawieniem jasełek przygotowanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III pod kierunkiem swoich nauczycieli i katechetki p. Moniki Frąk.
Spotkanie uświetnił występ chóru, solistów i zespołu instrumentalnego pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Zbigniewa Bilińskiego a dekoracje przygotowała p. Ewa Bielak wraz z Samorządem Uczniowskim.
Życzenia świąteczne składali: proboszcz parafii Ks. Kan. Józef Bednarski, dyrektor szkoły p. Elżbieta Kaczorowska-Więcław i radny Rady Gminy p. Wiesław Maciocha
.
W środę 8 listopada klasy siódma oraz druga i trzecia gimnazjum wybrały się na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa. Program wyjazdu obejmował seans w kinie oraz wizytę w parku trampolin.
Jak widać wyjazd można zaliczyć do udanych!
Dnia 30 października 2017 roku. dzieci z przedszkola w Dąbrowicy wraz z wychowawczyniami panią Elżbietą Klimek, p. Jolantą Kołodziej i p. Anetą Obszańską oraz pod troskliwą opieką kilku mam, wybrały się do Lublina na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO.
Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci, min. Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata czy Rafała Sonika wzbudziła wielkie zainteresowanie.
Największą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje.
Po obejrzeniu wystawy i wesołej zabawie wszyscy udali się na pyszny obiad do McDonald`s. Wróciliśmy zadowoleni i w dobrych humorach.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy są już pełnoprawnymi uczniami. 25 października 2017 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uroczystość poprowadzili uczniowie II i III klasy Gimnazjum.
W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi zwierząt i roślin. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Elżbieta Kaczorowska – Więcław dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pięknie zaśpiewane piosenki i z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo zostanie w pamięci nas wszystkich…
Dzień 19 października 2017r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego w Dąbrowicy i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.
Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Następnie pani dyrektor Elżbieta Kaczorowska-Więcław dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek.


17 października 2017 roku w naszej szkole odbył się "Jesienny kiermasz ciast".
Słodycze, ciasta, soki i lemoniadę przygotowali uczniowie z rodzicami klasy VII i II gimnazjum.
Zebrano 1160 zł, które zostały przekazane Państwu Ćwikom z Biłgoraja. Zostali oni poszkodowani z powodu pożaru, który miał miejsce tego roku.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kiermasz.
"Za tę cierpliwość i duszę otwartą i za tę wiarę, że jednak warto..."
13 pazdziernika 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, kwiaty, a przede wszystkim słowa wdzięczności - dla takich chwil warto być nauczycielem...

Dnia 11 października 2017 roku obchodziliśmy w szkole XVII Dzień Papieski pod hasłem ,"Idźmy naprzód z nadzieją". Uczniowie z klasy V przedstawili dramę pt. "Marzenia i nadzieja – trzech drzew". Scenariusz został oparty o nauczanie św. Jana Pawła II o nadziei. Spotkanie o świętym Papieżu, uświetnił występ chórku szkolnego pod batutą P. Zbigniewa Bilińskiego.
Szanowni Państwo,
w bieżącym roku szkolnym Lubelski Kurator Oświaty organizuje we współpracy z LSCDN 18 konkursów przedmiotowych i tematycznych (5 dla uczniów szkół podstawowych i 13 dla uczniów gimnazjów).
Szczegóły organizacyjne zostały opisane w Regulaminie konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018.
Wszystkie informacje, zakres wymagań oraz harmonogram eliminacji szkolnych znajdziecie Państwo w linkach poniżej.
HARMONOGRAM_KONKURSOW_PRZEDMIOTOWYCH.doc
29 sierpnia 2017
Przed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.
Reforma edukacji wychodzi naprzeciw potrzebom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat.
Zależy nam na tym, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi i jaki jest status materialny jego rodziców, miał dobrą szkołę i dobrą edukację. Reforma edukacji to nie tylko zmiana ustroju szkolnego. To także propozycja nowych rozwiązań w obszarze szkolnictwa zawodowego, silne powiązanie go z rynkiem pracy, zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół oraz placówek oświatowych.
W przygotowanej przez nas publikacji zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018. Wyjaśniamy, na czym polegają nowe rozwiązaniach zawarte w prawie oświatowym oraz przypominamy o już obowiązujących przepisach.
Zachęcamy rodziców do zapoznawania się ze statutami szkół swoich dzieci, z wewnątrzszkolnym systemem oceniania i programami realizowanymi przez szkołę.
W przypadku pytań lub wątpliwości dyrektor szkoły i nauczyciele są zawsze do dyspozycji rodziców oraz opiekunów.
https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=8565
Nowy rok szkolny 2017/2018 - nowe nadzieje i wyzwania, ale też wielkie zmiany. Zamiast w klasie I gimnazjum - nasi koledzy rozpoczęli naukę w kl. VII.
Nastąpiła też zmiana Dyrektora Szkoły - po 35 latach sprawowania tej funkcji na emeryturę przeszedł Pan Tadeusz Rak. Zastąpiła go na tym stanowisku Pani Elżbieta Kaczorowska - Więcław.
Panie Dyrektorze - dziękujemy!
Nowej Pani Dyrektor życzymy wielu sukcesów w trudnej pracy pedagogicznej oraz wdzięczności wychowanków.
.jpg)
Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli, plany lekcji i inne.
Powered by aSc EduPage