• 2023/2024

          • Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w poniedziałek 04.09.2023r. Msza święta w kościele parafialnym odbędzie się o godzinie 8.00, a spotkanie społeczności szkolnej na sali gimnastycznej o godz.9.00. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania klasowe z wychowawcą.

          • Dzień Rodziny oraz III Wieczór filmowy

          • 17 czerwca  2023 r. był dla społeczności szkolnej oraz społeczności lokalnej dniem niezwykle uroczystym. Tego dnia w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny oraz III Wieczór filmowy. W programie znalazło się wiele atrakcji, które trwały do późnej nocy. Wszystko zaczęło się od zabawy, którą prowadzili animatorzy z Grupy Kid Art. Oczywiście nie mogło też zabraknąć dmuchańców, czy baniek. Dzieci systematycznie regenerowały swoje siły lodami, watą cukrową, ciastem, czy pieczoną kiełbaską. Po tak intensywnym ruchu i obfitym posiłku przyszedł czas na odpoczynek przy koncercie absolwentów naszej szkoły. Na scenie wystąpił utalentowany Piotr Ostrowski- akordeonowy wirtuoz. Na klarniecie zagrał również Dawid Dziura. W kolejnej części wystąpiły dzieci z przedszkola oraz klas I - III, które przygotowały część artystyczną z dedykacją dla swoich kochanych rodziców. Były liczne piosenki przy akompaniamencie zespołu flażoletowego oraz zespołu składającego się z ukulele i dzwonków. Oprócz tego spektakularne występy taneczne. W następnej części odbył się pokaz talentów. Chętne dzieci pokazały swoje talenty, a było ich naprawdę dużo: śpiew, taniec, recytacja, piękne czytanie, sportowe popisy, malowanie. Każdy występ był piękny. Jesteśmy po raz kolejny zdumieni i wzruszeni tak szerokim wachlarzem umiejętności naszych uczniów. Umiejętności na naprawdę wysokim poziomie. Czujemy dumę i cieszymy się, że uczestniczymy w waszym rozwoju. A na koniec całej imprezy kino i projekcja filmu "Detektyw Bruno". Był nawet popcorn. Cała impreza była udana, mimo wiszącej nad nami deszczowej chmury, którą odpędziły nasze słoneczka w postaci roześmianych buzi.

          • Słowiańskie powidoki

          • Więcej na 

            https://gazetabilgoraj.pl/ten-spektakl-podbija-wszystkie-sceny-foto/?fbclid=IwAR1Aa2MiM13LS9oBwimpVTFkGkg0heZYf2lmQ0d5jCKs9hXVKY8v7AFAdHI

            https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fgazetabilgoraj.pl%2Ften-spektakl-podbija-wszystkie-sceny-foto%2F%3Ffbclid%3DIwAR0Bc4KqCKRqvGxDQnF672MjPUrlERCFOV1H2fxlx1ikU9pRzdhtVgVipyU&h=AT17gmpT1vKQV6Jas_1uKO7YebbHkHabIV2_5L-v-hFr2XFpHSyPM4Is_afJ5SrV1CaY8hZmzciSoRCoEkBwq9_o5d2dxyuVyYZ_smk4E6hxb5AGZm1WmIrKjv1KDtfSyzyF&__tn__=-UK-R&c[0]=AT0zYVfwPnCkeKTR5JsKWKa-Y4XmJMpg1NrK3d3rwvNU_VI6rTZ7bY6zGTJJNxM2DVBX3IteJsygUeNK5xAyA6flg5nxq-rzqGYHoQla6xRzNjz81sc1NPCHESC8bPTcrOnCoceU2-NZ7mKSBOeLHiNOmR7HwDeVibukVcKZt9c_NySPOnwhF31mleRm8zj5dRsaKL6LvPTb

          • Kapliczki i krzyże przydrożne Ziemi Biłgorajskiej


          • Nagrody w konkursie "Kapliczki i krzyże przydrożne Ziemi Biłgorajskiej" otrzymują Oskar Furmaniak/ przedszkolaki 3/4 latki/ Natan Blacha/ zerówka/ Michał Marzec/ kl.1/ Nikola Maziarczyk/ kl.2/ Dawid Radawiec/ kl.3/ Milenka Grab i Lidka Maciocha/ kl.4/ Szymon Obszanski/ kl.5/ Piotr Marzec i Nikola Iwanczyk/ kl.6/. Nagrody zostały wręczone w piątek.

          • Jak nie czytam, jak czytam

          • Dziś u nas było książkowo, wszyscy stawili się na boisku włączając się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" o godz. 10:00 7 czerwca.

            Akcja odbywa się od 2016, z powodu pandemii odwołana, w tym roku ponownie mogliśmy działać.

            Akcja jest niepolityczna, celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.

            Akcja ma na celu również motywowanie do korzystania z uroków książki i biblioteki.

            Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy.

          • „Przygoda z Tatą”

          • 18 czerwca 2023 r. w 16 miastach na terenie każdego z województw odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą”. To wyjątkowe wydarzenie dla rodzin połączone jest ze świętowaniem Dnia Ojca.

          • Certyfikat Aktywnego Udziału w Projekcie

          • Nasza społeczność szkolna wzięła aktywny udział w projekcie ogólnopolskim. W sumie przeszliśmy 3401,442 km na rzecz fundacji,,Życie z rakiem,,. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie. Projekt koordynował Samorząd Uczniowski.

          • eTwinning

          • Ewa Sokół, nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy (gm.Biłgoraj) właśnie wróciła z seminarium we Francji. Do projektu zakwalifikowało się tylko 20 nauczycieli z całej Polski.

            Wśród 20 nauczycieli z Polski zarejestrowanych w programie eTwinning, którzy zostali zaproszeni na Międzynarodowe Seminarium eTwinning w Lyonie we Francji, znalazła się nasza nauczycielka języka angielskiego – pani Ewa Sokół. Od 2 do 4 czerwca bieżącego roku nauczyciele z wielu europejskich krajów wspólnie uczyli się, jak planować i prowadzić międzynarodowe projekty edukacyjne i jak dbać o ich wysoką jakość. Spotkanie zaowocowało znalezieniem partnerów projektowych z Gruzji, Francji i Polski oraz zarejestrowaniem projektu na przyszły rok szkolny „One world – unique countries”. Jesteśmy dumni, że nasza mała wiejska szkoła była reprezentowana na wydarzeniu tak wysokiej rangi. Liczymy na to, że przyszłoroczny projekt przyniesie bardzo dobre owoce.

          • RADOŚĆ CZYTANIA

          • XXII edycja powiatowego konkursu czytelniczego " Radość czytania"

            GRATULACJE dla Macieja Hajduka ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy za zajęcie 1 miejsca i dla Gabriela Kozy ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie za zajęcie 2 miejsca

          • Lekcja pod chmurką w klasie 2.

          • Dzisiejszego, słonecznego dnia drugoklasiści w ramach realizacji III modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Lekturki spod chmurki" uczestniczyli w lekcji przyrodniczej połączonej z czytaniem wybranej książki. Na lekcji uczniowie poznali rośliny, które można spotkać na łące. Uczyli się rozpoznawać i nazywać niektóre kwiaty, czy trawy. Wysłuchali opowiadania pt. ,,Rozdeptana stokrotka" z książki ,,Bajki w zielonych sukienkach" Anny Mikity. Wspólnie doszły do wnioski, że wszystkie rośliny są potrzebne, a świat bez nich byłby szary i smutny. Dowiedziały się, że łąka to nie tylko pożytek dla owadów, to także źródło pożywienia zwierząt. Natomiast drugoklasiści swoje pożywienie przynieśli ze sobą. W końcu przy takiej okazji nie mogło zabraknąć pikniku.

            #Lekturkispodchmurki

          • Dzień Dziecka drugoklasistów

          • Dzień Dziecka dla drugoklasistów był niezwykle aktywny. Tego dnia uczniowie wybrali się na rajd rowerowy do Rezerwatu Przyrody ,,Obary". Jazda rowerem była niezwykle przyjemna, bo trasa przebiegała wśród malowniczych lasów Puszczy Solskiej. Ogromne połacie bagien zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, a przede wszystkim obecność bardzo rzadko spotykanych roślin, zwłaszcza rosiczki okrągłolistnej. Po nieco trudniejszym powrocie, wszyscy zatrzymali się na odpoczynek u Gabrysi. Tutaj czekała dla dzieci niespodzianka przygotowana przez rodziców. Prezenty, lody, grill i wspólna zabawa spowodowały uśmiech na twarzy dzieci i radość w ich sercach. W tym wyjątkowym dniu każdy był uśmiechnięty, bo: ,,Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

          • Dzień Dziecka w zerówce

          • Dzień Dziecka w zerówce rozpoczęliśmy samodzielnie przygotowanym pysznym i zdrowym śniadankiem , następnie dzieci rozpakowały prezenty przygotowane z tej okazji przez rodziców potem było ognisko: pieczone kiełbaski, pianki i pyszne lody gry, zabawy i klasowe występy pod chmurką

          • "Radość pomagania"

          • Uczniowie kl.5 i 6 uczestniczyli w pikniku,, Radość pomagania " organizowanym przez hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Gry, zabawy integracyjne, trampoliny oraz wiele innych atrakcji czekało na szkolnych wolontariuszy. Hospicjum podziękowało wszystkim szkołom i placówkom edukacyjnym za kampanię,, Pola nadziei,,.

          • Góry Świętokrzyskie - wycieczka

          • Zaczęliśmy od podziwiania majestatu historii na Zamku Krzyżtopór - perełki architektury z XVII wieku, wzniesionej na planie pięcioboku bastionowej fortyfikacji.

            Następnie czekał na nas Świętokrzyski Park Narodowy . Tutaj odwiedziliśmy klasztor pobenedyktyński i Muzeum Misyjne .

            Kolejnym celem był położony na malowniczym szlaku Rezerwat Święty Krzyż. Dotarliśmy tam drogą królewską . Lekcja przyrody czekała na nas na punkcie widokowym z panoramą na gołoborza - naturalne usypiska skalne, które powstały w wyniku procesów geologicznych.

            Dzień kończyliśmy w Świętej Katarzynie, gdzie odwiedziliśmy klasztor Bernardynek , a następnie weszliśmy na Łysicę .

            W urokliwym miejscu noclegowym była dyskoteka i

            Dzień 2:

            Rozpoczęliśmy od odwiedzenia parku miejskiego w Kielcach. Potem było źródełko miłości , plac artystów , kielecki deptak i piękna katedra.

            Kolejnym punktem programu okazał się pałac biskupów oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Udaliśmy się do Centrum Geoedukacji - Geonatura, gdzie mogliśmy lepiej zrozumieć geologiczny fenomen Gór Świętokrzyskich.

            Zwiedziliśmy także Rezerwat Kadzielnia i udaliśmy się do Oblęgorka, Muzeum Henryka Sienkiewicza .

            Ostatnim punktem naszej wycieczki był Zagnańsk, gdzie zobaczyliśmy Dąb Bartek - najstarszy dąb w Polsce .

            Zapraszamy, dołącz do nas w tej niesamowitej przygodzie oglądając fotorelację z tej niezapomnianej wycieczki szkolnej.

          • eTwinning

          • Tuż przed wakacyjnymi podróżami klasa VI przystąpiła do realizacji krótkiego międzynarodowego projektu eTwinning Short English Full Immersion Project wraz z partnerskimi szkołami z Włoch i Turcji. Ma on na celu zapewnienie uczniom intensywnego, krótkoterminowego doświadczenia językowego i kulturowego, które umożliwi im rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, zrozumienie różnic kulturowych oraz pogłębienie wiedzy o kraju partnera. Projekt skupia się na pełnym zanurzeniu uczniów w języku obcym, co oznacza, że wszystkie zajęcia, komunikacja i aktywności odbywają się w języku angielskim. Projekt wykorzystuje Europejską Platformę Edukacji Szkolnej (ESEP), która umożliwia współpracę między szkołami z różnych krajów, wykorzystując narzędzia komunikacyjne i technologiczne.

          • Mały Konkurs Recytatorski

          • W remizo – świetlicy w Nadrzeczu odbył się gminny etap 22. Małego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania zorganizowano 5 maja. W konkursie wzięło udział 29 recytatorów z 11 szkół z terenu Gminy Biłgoraj.

            Recytatorzy, uczniowie szkół podstawowych, przygotowywali jeden wiersz lub fragment prozy, a prezentacjom przysłuchiwała się komisja w składzie Halina Ewa Olszewska i Sławomir Niemiec.

            Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wybrali laureatów konkursu, którzy będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 13 maja w Biłgorajskim Centrum Kultury.

            Tym razem najpiękniej recytowali: Maciej Hajduk, uczeń SP w Dąbrowicy, Alicja Mierzwa, uczennica Zespołu Szkół w Soli i Julia Sawa, uczennica SP w Starym Bidaczowie.

            Komisja przyznała również 7 wyróżnień, które otrzymali: Lena Gontarz ze SP w Ciosmach, Marcel Różański SP w Smólsku, Adam Romaniuk SP w Korczowie, Milena Markiewicz SP w Smólsku, Sylwia Sobaszek SP w Gromadzie, Julita Karolak SP w Dereźni, Franciszek Bienia ZS w Soli.