Aktualności
Dzień Pupila
I kudłate, i łaciate, pręgowane i skrzydlate...
Te, co skaczą i fruwają do obchodów Dnia Pupila zapraszają. Wszystkie zwierzęta są nasze. Warto je kochać, bo nieważne, czy są duże czy małe, mniej lub bardziej wyjątkowe - wszystkie wzbogacają nasze życie, uaktywniają ukrytą w nas wrażliwość, dobroć, pozwalają się otworzyć i poczuć bezpiecznie. Niejednokrotnie są członkami naszych rodzin. Dziękujemy im, że są i umilają nasze życie. Razem z Samorządem Uczniowskim przy Szkole Podstawowej w Dąbrowicy zapraszamy do obchodów Dnia Pupila. To święto jest doskonałą lekcją wychowawczą i okazją do uwrażliwienia nas na potrzebę szacunku dla naszych milusińskich., którzy zajmują specjalne miejsce w życiu wielu z nas.
Make the world a better place to live
Uczniowie klas IV i V zakończyli kolejny etap projektu "Make the world a better place to live" dotyczący odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetu. Nasi uczniowie zajmowali się prawami autorskimi. Wyszukiwali na ten temat informacji w internecie, które posłużyły im później do utworzenia wspólnej prezentacji. Poszczególne grupy opracowały kolejne zagadnienia. Wspólnym wysiłkiem zgromadzony został materiał, który może posłużyć także pozostałym uczniom. Serdecznie zapraszamy do oglądania i sprawdzenia się w quizie utworzonym przez czwartaki na Quizizz. Link do prezentacji: https://dabrowica-my.sharepoint.com/.../ESa5zFRLrjhGlqsdK... oraz do quizu https://quizizz.com/admin/quiz/603eac79cfcc43001b58c879.
iTeatr ,,Daszeńka"
26.02.2021r. uczniowie klasy II i III obejrzeli spektakl live, prosto z desek radomskiego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego pt.: ,,Daszeńka" na podstawie opowieści Karela Čapka.
Przedstawienie nawiązuje do dziecięcego marzenia o posiadaniu szczeniaczka. Opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka, z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Przedstawienie uczy odpowiedzialności, szczególnie za posiadane zwierzątka. To pięknie opowiedziana historia, która bawi i uczy.
,,Dzieci listy piszą”
W celu podjęcia korespondencji listownej, trzecioklasiści podjęli współpracę ze Szkołą Podstawową w Lubieszewie. Dzisiejszego dnia spotkali się online, aby przeprowadzić losowanie nadawców i adresatów. Mogłoby się wydawać, że we współczesnym świecie, pisanie listów to relikt przeszłości. Jednak chcemy, aby dzieci doświadczyły dreszczyku emocji towarzyszącemu podczas otrzymywania listu, otwierania koperty i odczytywania w pośpiechu odręcznie napisanego listu. Oczywiście przy okazji uczniowie rozwijać będą: umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnej, umiejętność pisania listów - zachowanie odpowiedniej formy, ubierania myśli w słowa i przelewanie ich na papier, umiejętność planowania spójnej wypowiedzi pisemnej, estetykę własnego pisma odręcznego a także będą rozwijać kompetencje społeczne- utrwalanie więzi koleżeńskich.
Dzień Nauki Polskiej z Uniwersytetem Dzieci
419 II obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Trzecioklasiści włączyli się w jego obchody poprzez wysłuchanie wykładu online dr. hab. Leszka Błaszkiewicza z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. pt. „Dlaczego jabłko spada, czyli jak grawitacja pozwala nam opisać świat?”.W swoim wystąpieniu wykładowca w prosty i obrazowy sposób opowiadał jak przez wieki, kolejni wybitni naukowcy szukali odpowiedzi na pytanie: jak i dlaczego różne obiekty spadają na ziemię? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie pozwoliło nie tylko zrozumieć zjawisko grawitacji, ale przyczyniło się i przyczynia nadal do wyjaśnienia bardzo wielu zjawisk zachodzących we wszechświecie, takich jak ruchy planet, powstawanie czarnych dziur czy Wielki Wybuch.
Walentynki 2020
Samorząd uczniowski naszej szkoły, wziął udział w akcji walentynkowej organizowanej przez szkoły w całej Polsce. Oto część wpisów szkół pozdrawiających naszych uczniów.
Walentynki z eTwinning
Uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning "Make the world a better place to live" z okazji Walentynek przygotowali kartki z życzeniami dla świata. Przygotowane podczas pracy zespołowej cyfrowe życzenia można obejrzeć na Padlecie, gdzie również trafiły prace kolegów z Turcji, Hiszpanii i Słowacji.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Broszura Dbaj o fejs - warto wiedzieć!
22Zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego.
Film został pobrany ze strony: https://www.edukacja.fdds.pl/3ade8d06-4186-45cd-aabc-677ca7837277/Extras/siecio-zagrozenia.mp4
Rekrutacja do klasy 1 i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy
Rekrutacja do klasy 1 i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy informuje, że w dniach od 01.02.2021r. do 01.03.2021r. prowadzona jest rekrutacja do klasy 1 oraz oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na rok szkolny 2021/2022.
O projekcie "Make the world a better place to live" w Nowej Gazecie Biłgorajskiej
,,Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy biorą udział w europejskim projekcie pod patronatem e-Twinning – społeczności szkół w Europie, która udostępnia platformę do współpracy dla nauczycieli i uczniów w ramach wspólnie realizowanych projektów. Uczniowie klasy IV i V rozpoczynają z początkiem nowego półrocza projekt wraz z partnerami z Turcji, Hiszpanii i Słowacji pod roboczym tytułem „Make the world a better place to live”. Wszystkie planowane działania będą polegać na współpracy, każdy z uczestników będzie miał możliwość proponowania kolejnych aktywności oraz wpływania na sposób wykonania działań."-pisze Gazeta Biłgorajska
Projekt “Make the world a better place”
Projekt “Make the world a better place” ma na celu ukazanie uczniom, że każda ich aktywność może przekładać się na to, co dzieje się w świecie. Kształtowanie młodego obywatela musi zaczynać się już od najmłodszych lat, by formować sylwetki ludzi twórczych, aktywnych i zainteresowanych tym, co dzieje się wokół nich.
Uniwersytet Dzieci - Kto w pracy liczy, mierzy i waży?
11Uczniowie klasy 3 już po raz drugi biorą udział w projekcie ,,Uniwersytetu Dzieci”. W tym roku realizują projekt pod tytułem „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”. Podczas lekcji uczniowie sprawdzali, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: malarze, laboranci, architekci. Doświadczali obecności matematyki badając proporcje w ciele człowieka. Trenowali projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy analizowanie wyników badania krwi. Zobaczyli jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoliło im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Bogaty wybór krótkich filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych a także wszelkich materiałów merytorycznych, pomógł im zrozumieć, że matematyka towarzyszy nam w każdej sferze życia. Zrealizowane lekcje to: ,,Co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa?”,,, Ile matematyki jest w obrazie?”, ,,Jak ana
Nagrodzeni w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez GOK Biłgoraj. Oto zwycięzcy:
Ada Kamińska , Zosia Kamińska , Juliusz Bazylak , Iga Blicharz, Michał Marzec, Nikola Maziarczyk, Gabrysia Kapka, Karolina Wlaź, Mateusz Król, Julia Wasag. GRATULUJEMY
Projekt ,,Lekturki spod chmurki”
Klasa III z sukcesem zakończyła I moduł projektu ,,Lekturki spod chmurki”. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym- rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Trzecioklasiści w ramach projektu wykonali szereg zadań. Między innymi wykonali plakat zachęcający do nauki czytania, wysłuchali kilka opowiadań z lektury ,,O czym szumią drzewa” autorstwa Petera Wollebena, wykonali pracę plastyczną ukazującą główną postać omawianej lektury. W ramach projektu odbyła się również lekcja ,,Mała chmurka w krainie drzew”. Podczas tej lekcji dzieci wysłuchały piosenki ,,Ekologiczne reggae" oraz opowiadania pt. ,,Mała chmurka w krainie drzew". Metodą ,,burzy mózgów" dowiedziały się, po co na świecie rosną drzewa? Wzięły udział w zabawie wizualizacyjnej ,,Od nasionka do drzewa", wykonały pracę plasty
DZIAŁAJ z imPETem na święta...
5Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy biorą udział w programie edukacji ekologicznej pt. DZIAŁAJ z imPETem. Zadanie grudniowe polegało na przygotowaniu dekoracji świątecznej tj. bombki, stroika lub choinki z butelek plastikowych PET. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Prace prezentują się pięknie.
Laureaci i wyróżnieni w konkursach
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, mimo trudności związanych ze zdalnym nauczaniem, chętnie i aktywnie uczestniczą w różnych konkursach, rozwijając tym samym swoje talenty i zainteresowania. Karolina Wlaź (kl. IV) jest laureatką etapu wojewódzkiego konkursu "Niezłe ziółko" organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie interesują się także tym, co dzieje się w najbliższym środowisku - wzięli udział w konkursie plastycznym "Europejskiej przemiany w moim regionie" widziane oczami dzieci i młodzieży. Tytuły laureatów i atrakcyjne nagrody zdobyły Laura Kaczor (kl. I) i Anna Sędłak (kl. III). Wyróżnienie otrzymała Karolina Wlaź (kl. IV). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Andrzejki 2020
1"Hokus - pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".
W ostatni czwartek listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Przyszłość przedszkolaków była przepowiadana na wiele sposobów. Były również konkursy, tańce i słodki poczęstunek.
"Mój przyjaciel miś"
25 listopada swoje urodziny obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel miś". Przedszkolaki przedstawiły swoje misie w bardzo ciekawy sposób, zdobywając wiele nagród.
I miejsce - Ignacy Łaba i Emilia Machowska,
- Czwartek 21.11.2024
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych