• Drzewa mają moc

          • Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie pt.”Drzewo” w ramach kampanii edukacyjnej Roztoczańskiego Parku Narodowego pod hasłem ”Drzewa mają moc ". Wśród 12 placówek i 186 uczniów uczestniczących w konkursie nasza szkoła uzyskała wyróżnienie. Prace uczennic można oglądać na wystawie w RPN w Zwierzyńcu do końca marca.

          • Jasełka

          • Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez najmłodszych uczniów. Celem jasełek było przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa a scenariusz zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące Jego narodzinom. Muzyka i obraz to jest to, co przemawia najgłębiej, dlatego do prezentacji Bożego Narodzenia wykorzystano pantomimę. Przedstawiona została wędrówka do Betlejem i szukanie miejsca, gdzie mógłby się narodzić Jezus, przybycie pastuszków oraz Trzech Króli a także stała obecność i opieka aniołów wyrażona iście niebiańskim tańcem. Każdy kolejny wątek opowiedziany był przez muzykę i taniec. W kolejnej części dzieci śpiewały i grały kolędy na dzwonkach i flażoletach. Przedstawienie to wprowadziło nas wszystkich w czas Bożego Narodzenia, podniosłego nastroju, wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Po jasełkach wszyscy połamali się opłatkiem życząc sobie zdrowych, wesołych i spokojnych świąt.

          • Drużyna Sir Pet Era

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 6 realizują program edukacyjny o treści ekologicznej pt.”Drużyna Sir Pet Era”.W projekcie uczymy się jak prawidłowo segregować odpady,a przede wszystkim poznajemy znaczenie recyklingu, szczególnie butelek plastikowych PET. Wszyscy uczniowie otrzymali podręczniki, dzięki którym zajęcia są bardziej atrakcyjne, a zamieszczone karty pracy i rebusy rozwijają wyobraźnię, pobudzają do myślenia. Realizacja programu pogłębia wiedzę dzieci na temat odpadów,segregacji i drugiego życia butelek PET. Zapraszamy wszystkich uczniów do wdrażania dobrych nawyków dbania o środowisko naturalne.

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • Uczniowie zerówki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne i techniczne wykorzystując klej czarodziejski. Dzieci poprzez zabawę uczą się łączyć ze sobą papier i tekturę falistą z materiałem przyrodniczym np. kasztanami i orzechami. Eksperymentują i rozwijają swoją wyobraźnię doskonaląc przy tym swoje zdolności manualne. #LaboratoriaPrzyszłości

          • Mikołajki

          • A w naszej szkole już świątecznie!!! 06 grudnia odwiedził uczniów św. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Samorząd Uczniowski ogłosił też konkurs na najładniej udekorowaną salę lekcyjną.

            Mikołajki to dzień szczególny, długo wyczekiwany przez najmłodszych. W tym roku również nie zabrakło radości. Święty Mikołaj o nas pamiętał i przybył z mnóstwem prezentów. A dzieci odwdzięczyły się świątecznymi piosenkami i wierszykami.Magia świąt zawitała.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Uczniowie klasy I i II zapoznali się z działaniem drukarki 3D. Dzięki niej nauka stała się ciekawa i interesująca. Znajomość projektowania 3D, pomaga rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Uczniowie zobaczyli proces drukowania figur geometrycznych. W przyszłości będą tworzyć i drukować kolejne projekty.

            Drukarka 3D została zakupiona ze środków programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • AktywnaTablica

          • Nasza szkoła w ramach rządowego programu Aktywna Tablica SPE zakupiła szereg pomocy dydaktycznych ( monitor interaktywny, oprogramowania), które wspierają rozwój ucznia i nauczyciela w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Program przeznaczony jest szczególnie do nauki i stymulowania rozwoju uczniów na zajęciach: korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych, terapii pedagogicznej, czy logopedii. Program pozwala również przygotować szkołę do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom na godz.wychowawczych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

            #AktywnaTablica

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • Uczniowie klasy II na zajęciach z edukacji informatycznej uczą się podstaw programowania przy użyciu robota Photon. Robota można zaprogramować na wiele sposobów. Photon może omijać przeszkody, zmieniać kolor czułek, wydawać przeróżne dźwięki, reaguje też na dotyk itp. Żeby jednak poznać wszystkie jego funkcje trzeba dużo czasu no i naszej wyobraźni. Póki co intensywnie pracujemy, a odkryte kolejne możliwości Photona pokażemy w następnym poście.

            Robot został zakupiony ze środków w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Andrzejki!

          • 24 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Wśród zabaw nie mogło zabraknąć wróżb związanych z przewidywaniem najbliższej przyszłości, zawodu, imienia przyszłego męża lub żony. Oprócz wróżb tradycyjnych, odbyły się również wróżby w nowoczesnej odsłonie przy użyciu monitora interaktywnego. Oczywiście rodzice zadbali także o słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili!

            #AktywnaTablica

          • XXI Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego

          • Dzisiejszego dnia nasi uczniowie w składzie: Szymon Bielak, Filip Blicharz, Michał Wolanin i Kinga Paluch brali udział w XXI Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Biłgorajskiego w szachach w ramach igrzysk dzieci. Przy szachownicach zasiadło 60 zawodników, którzy walczyli o awans do turnieju wojewódzkiego.Co prawda nie znaleźliśmy się na podium, ale zważywszy na poziom, zasięg rywalizacji, i fakt, że to nasz pierwszy turniej i tak jesteśmy dumni z naszego osiągnięcia. To były dobre, zacięte pojedynki na szachownicy.

          • Dzień Życzliwości

          • Super, że jesteś! Bardzo Cię lubię! Taki kolega to skarb! Te i inne miłe słowa można było usłyszeć na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych 21 listopada w Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie ubrali się na żółto, ozdobili też drzwi swoich klas przyjaznymi emotikonami i wypełnili "życzliwą" krzyżówkę. Oby Dzień Życzliwości trwał cały rok!

          • Laboratoria Przyszłości

          • W ramach realizacji projektu ,, Laboratorium Przyszłości” uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy na wrześniowych zajęciach edukacyjnych po raz pierwszy uczyli się kodowania na macie. Bardzo szybko i sprawnie potrafili ułożyć obrazek na podstawie słownej instrukcji.

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • XXVI Jesienny Konkurs Recytatorski

          • Milena Grab, Zuzanna Bielak i Maciej Hajduk z powodzeniem reprezentowali Szkołę Podstawową w Dąbrowicy w eliminacjach gminnych XXVI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Milena Grab z kl. IV zdobyła tytuł laureata i weźmie udział w turnieju powiatowym. Świetnie wypadli także Zuzia i Maciek. Zuzanna otrzymała wyróżnienie. Naszym utalentowanym recytatorom GRATULUJEMY udanych prezentacji!

          • Dzień Papieski w naszej szkole

          • "Blask Prawdy"- to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego obchodzonego po raz XXII. W świętowanie tego dnia, jak każdego roku, wpisali się uczniowie naszej szkoły. Hasło dnia nawiązuje do encykliki św. JanaPawłaII ,, Veritatis splendor ". Jej główne przesłanie to związek między wiarą a moralnością oraz między wolnością i prawdą. W tym roku uczniowie zostali zaproszeni do gry terenowej opartej na nauczaniu i życiu św. Jana Pawła II. Grę rozpoczęto od kącika muzycznego, gdzie uczniowie mieli do wyboru podklad z linią muzyczną albo akompaniament gitarowy P .Ewy Sokół. Następny przystanek miał charakter naukowo-biblioteczny. Należało wykonać poszczególne zadania i otrzymać pieczątkę, dającą przepustkę do dalszych zmagań. Niewątpliwą atrakcją okazał się esscap room. Poszczególne zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności matematyczne uczniów. Szczególna niespodzianka czekała na uczestników gry w kąciku sportowym - była to prawdziwa wyprawa kajakowa. Kolejny przystanek zaplanowano jako kącik podróżniczy. Po zdobyciu ostatniej pieczątki wszyscy zwycięzcy otrzymywali słodkie małe co nieco. Na koniec gry uczniowie, którzy wrócili do jej początku, dostali SMS od... samego św. Jana Pawła II. To były niesamowite emocje...

            Nagłośnienie i tablica interaktywna z Laboratorium Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości.

          • 11 Listopada

          • "Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 listopada!

            Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa "

            Słowa te stały się głównym motywem uroczystej akademii w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy. Była to lekcja patriotyzmu i historii. Uczniowie, poprzez słowo poetyckie i pieśni patriotyczne pokazali drogę Polaków do wolności. Przygotowanie wydarzenia ułatwiło wykorzystanie przez uczniów sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

            #LaboratoriaPrzyszłości

          • Ślubowanie pierwszej klasy

          • 27 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

            Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek i tańca krakowiaka. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną drogą do szkoły, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.

          • #PoznajPolskę

          • Uczniowie klas IV - VII Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy po raz kolejny przemierzali turystyczne szlaki naszego kraju. Tym razem miał szczególny charakter, bo stał się formą uczczenia 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzi turyści zwiedzili dwie niecodzienne wystawy: "Kościuszko - bohater wciąż potrzebny" oraz "Polaków drogi do wolności". Przepiękna listopadowa aura pozwoliła także podziwiać panoramę Krakowa z Kopca Kościuszki, jak również "spotkać się" z wawelskim smokiem. Bogaty program wycieczki obejmował oprócz tego m.in. wizytę w Collegium Maius oraz na Wawelu, zwiedzanie opactwa Benedyktynów w Tyńcu i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wisienką na torcie okazał się "wypad" do Zakopanego i wieczorny spacer po Krupówkach. Wycieczka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach projektu "Poznaj Polskę".

            #PoznajPolskę