9 listopada 2023r. klasa 1 "Pierwszaczki" wzięła udział w XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Legionowej w Biłgoraju. Festiwal o zasięgu powiatowym corocznie organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. W tym roku w tej powiatowej imprezie wzięło udział, aż 74 wykonawców (zespołów i solistów).
Nasze ,,Pierwszaczki,, prezentowały się w kategorii I, tj. do lat 10, gdzie było 23 wykonawców. Zespół nasz, reprezentując swoją szkołę, czyli Szkołę Podstawową w Dąbrowicy wykonał piosenkę pt. ,,To moja Polska,, i tym samym zdobył tytuł Laureata.
Wielkie brawa dla klasy pierwszej. Gratulacje :-)
https://www.facebook.com/watch/?v=313678924780696