Strona główna
Aktualności
Projekt edukacyjny "Postaw na wartości"
Zakończenie roku szkolnego to także czas podsumowań efektów całorocznej ciężkiej pracy. Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy, że zakończyliśmy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Postaw na wartości", na podstawie którego wdrożona została innowacja pedagogiczna pod tym samym tytułem. W projekcie łącznie uczestniczyło 337 szkół z całej Polski. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Przestrzeń Pozytywnej Edukacji.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
6To nie jest czas pożegnań, to czas , by wzlecieć... Takim przesłaniem podzielili się z nauczycielami, pracownikami szkoły i swoimi kolegami uczniowie kl.VIII, kończący Szkołę Podstawową w Dąbrowicy. Serdecznym słowom towarzyszyły łzy wzruszenia i gdzieś głęboko skrywany, ledwo zauważalny, niepokój - co dalej w nowej szkole, z nowymi kolegami, bez dawnych przyjaciół , z którymi tak trudno się rozstać . Kochani ABSOLWENCI, sięgajcie gwiazd - są bliżej niż myślicie... I nie zapominajcie o starej szkole - w niej zawsze czekają na WAS przyjaciele i wspomnienia, które razem współtworzyliśmy. POWODZENIA!!!
"Eat the frog"
Całoroczny projekt eTwinning "Eat the frog" realizowany ze szkołami z Grecji, Litwy i Estonii dobiegł końca. Uczniowie zgłębiali poważny problem marnowania jedzenia, którego konsekwencje są bardzo dotkliwe dla wielu dziedzin życia społecznego, gospodarczego oraz negatywnie wpływają na środowisko. W filmie można obejrzeć podsumowanie projektu oraz podejmowane działania.
“Science & Fun”
Znowu to mamy!!!
Po raz kolejny uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy zdobyli Krajową Odznakę Jakości eTwinning, tym razem za realizację projektu “Science & Fun”, co utwierdza nas w przekonaniu, że wiemy jak robić to dobrze .
Projekt realizowany był od grudnia do marca bieżącego roku we współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Turcji, Włoch i Hiszpanii i miał na celu przygotowanie uczniów w formie zabawy do przeprowadzania eksperymentów fizycznych i chemicznych oraz rozumienia zachodzących w nich zjawisk.
W Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Rzeszowie
21Ile waży Słońce? Jaką prędkość może osiągnąć kichanie? Ile litrów krwi przepływa codziennie przez układ żylny człowieka do serca? Jak powstaje tajfun? Ile waży przeciętna chmura? Odpowiedzi na te i inne pytania młodzi miłośnicy nauki z klasy VII i VIII szukali w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Rzeszowie. Zgłębianie tajemnic nauki to naprawdę fascynujące zajęcie!
Dzień Dziecka
1Bo w każdym z nas drzemie coś z dziecka... Nasi ósmoklasiści celebrowali Dzień Dziecka i doskonale bawili się na... placu zabaw. Było również coś zimnego i coś słodkiego... Okazuje się, że bycie RAZEM to też fantastyczna zabawa!!!
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej
28 maja 2025 r. uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, Maciej Hajduk, godnie reprezentował naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji śŵ. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, gdzie zaprezentował utwór "Pamięci towarzysza pracy". Jego recytacja została doceniona przez jury i zdobył I miejsce w konkursie.
Dzień Rodziny
33Choć sobota 31 maja rozpoczęła się pod znakiem burzowych chmur, nad Szkołą Podstawową w Dąbrowicy szybko rozbłysło słońce – zarówno na niebie, jak i w sercach uczestników Dnia Rodziny. To wyjątkowe święto, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponownie połączyło uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości we wspólnym świętowaniu.
Wycieczka edukacyjna na Roztocze Wschodnie
1028 maja uczniowie klas 6, 7 i 8 udali się na wycieczkę edukacyjną na Roztocze Wschodnie. Program wycieczki był bogaty w elementy historyczne, kulturowe oraz przyrodnicze, umożliwiając młodzieży zgłębienie wiedzy o regionie.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Horyńcu-Zdroju, gdzie uczniowie zwiedzili zespół klasztorny oraz cmentarz. Następnie grupa udała się do Radruża, aby zobaczyć słynną cerkiew, a w Nowinach Horynieckich odwiedzili miejsce kultu religijnego i cudowne źródełko, które przyciąga pielgrzymów.
„#TransformacjaCyfrowa z eTwinning”
Wow, co to był za dzień!
Ogromne podziękowania dla Pani Dyrektor Edyta Borowicz-Czuchryta i całej ekipy Publiczna Szkoła Podstawowa Galileo w Lublinie za ciepłe przyjęcie i super atmosferę podczas konferencji „
Sukces w Konkursie wiedzy o Stefanie Żeromskim
Uczniowie klasy VIII reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy o Stefanie Żeromskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Soli. Troje z nich zostało laureatami - Emilia Bucior zajęła 1. miejsce, Piotr Marzec - 2. miejsce, a Mateusz Małysza - 3. miejsce. OGROMNIE gratulujemy naszym zdolnym uczniom i czekamy na kolejne sukcesy.
"Spotkanie z królem Bolesławem Chrobrym"
19Projekt "Spotkanie z królem Bolesławem Chrobrym" stanowił interaktywną inicjatywę edukacyjną, mającą na celu przybliżenie uczniom kluczowych wydarzeń z wczesnego średniowiecza, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski. Zorganizowane z okazji 1000-lecia jego koronacji, wydarzenie miało na celu pogłębienie wiedzy historycznej oraz rozwijanie umiejętności praktycznych i twórczych uczniów. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w różnorodnych działaniach, takich jak przygotowanie prezentacji multimedialnych, lapbooków, a także rekonstrukcji wydarzeń historycznych związanych z koronacją Bolesława Chrobrego.
Sukces Zuzi Wasąg w XXV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia
Z radością informujemy, że Zuzanna Wasąg, uczennica klasy VI, zdobyła II miejsce w XXV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia, który odbył się 20 maja 2025 roku.
Serdecznie gratulujemy Zuzannie tego znaczącego osiągnięcia oraz wyrażamy uznanie dla jej zaangażowania, wiedzy i pasji. Życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej!
Values Education from Curriculum to Practice
Klasa IV bierze udział w projekcie etwinning „Values Education from Curriculum to Practice” (Nauka wartości w życiu człowieka od programu nauczania do wykorzystania w praktyce) wraz ze szkołami z Turcji, Finlandii, Hiszpanii i Macedonii Północnej.
Projekt ma na celu rozbudzać pasję do nauki języka angielskiego, rozwijać kompetencje językowe, promować tolerancję i otwartość kulturową.
„Postaw na słońce”
W roku szkolnym 2024/2025 „Grupa ekologów” czyli uczniowie z klasy VII SP Dąbrowica mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym projekcie edukacyjnym poświęconym energii słonecznej i możliwościom jej wykorzystania.
„Postaw na słońce”– to ogólnopolski projekt organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Klimatu oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Fotowoltaika? Już wiemy, o co chodzi!
5W naszej szkole „ Grupa ekologów” czyli uczniowie z klasy VII zakończyli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym o energii słonecznej pt. „ Postaw na słońce” organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i objętym patronatem Ministra Klimatu oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Dowiedzieliśmy się, skąd mamy prąd, jak działa fotowoltaika i dlaczego to taki ważny temat dla przyszłości naszej planety.
"Das Festiwal of the Songs"
W środę, 7 maja 2025 r., w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "Das Festiwal of the Songs". Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Utwory można wykonywać w językach: angielskim, niemieckim, ukraińskim, hiszpańskim i francuskim.
XLV Festiwal Piosenki Dziecięcej
25 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się XLV Festiwal Piosenki Dziecięcej. W wydarzeniu wzięło udział około 100 uczestników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Festiwal był wspaniałą okazją do zaprezentowania swoich talentów muzycznych i scenicznych. Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Nikola Maziarczyk otrzymała wyróżnienie, co stanowi dla nas powód do radości i dumy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Święto Konstytucji 3 Maja
1130 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie miało charakter patriotyczny, a jego głównymi hasłami były: WOLNOŚĆ - jako prawo każdego człowieka, NARÓD - jako wspólnota, którą łączy historia i tradycja oraz OJCZYZNA - jako wartość, dla której warto żyć i pracować. Uczniowie klasy 6, 7 i 8 pięknie zaprezentowali się w montażu slowno - muzycznym, gdzie przypomnieli historyczne znaczenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.
- Środa 02.07.2025
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych