Strona główna

    • Przedszkolaki z "DĘBOWEJ CHATKI" w Dąbrowicy włączyły się w ogólnopolski projekt "Pocztówkowe przedszkole". Jego celem jest nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, zapoznanie z pracą poczty, promowanie własnego regionu i przedszkola, poznanie innych miejscowości w Polsce oraz ich kultury i tradycji.
    • Aktualności

          • Uniwersytet Dzieci - Kto w pracy liczy, mierzy i waży?

            Uczniowie klasy 3 już po raz drugi biorą udział w projekcie ,,Uniwersytetu Dzieci”. W tym roku realizują projekt pod tytułem „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”. Podczas lekcji uczniowie sprawdzali, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: malarze, laboranci, architekci. Doświadczali obecności matematyki badając proporcje w ciele człowieka. Trenowali projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy analizowanie wyników badania krwi. Zobaczyli jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoliło im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Bogaty wybór krótkich filmów edukacyjnych, prezentacji multimedialnych a także wszelkich materiałów merytorycznych, pomógł im zrozumieć, że matematyka towarzyszy nam w każdej sferze życia. Zrealizowane lekcje to: ,,Co łączy człowieka z Piramidą Cheopsa?”,,, Ile matematyki jest w obrazie?”, ,,Jak ana

          • Projekt ,,Lekturki spod chmurki”

            Klasa III z sukcesem zakończyła I moduł projektu ,,Lekturki spod chmurki”. Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym- rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Trzecioklasiści w ramach projektu wykonali szereg zadań. Między innymi wykonali plakat zachęcający do nauki czytania, wysłuchali kilka opowiadań z lektury ,,O czym szumią drzewa” autorstwa Petera Wollebena, wykonali pracę plastyczną ukazującą główną postać omawianej lektury. W ramach projektu odbyła się również lekcja ,,Mała chmurka w krainie drzew”. Podczas tej lekcji dzieci wysłuchały piosenki ,,Ekologiczne reggae" oraz opowiadania pt. ,,Mała chmurka w krainie drzew". Metodą ,,burzy mózgów" dowiedziały się, po co na świecie rosną drzewa? Wzięły udział w zabawie wizualizacyjnej ,,Od nasionka do drzewa", wykonały pracę plasty

          • DZIAŁAJ z imPETem na święta...

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy biorą udział w programie edukacji ekologicznej pt. DZIAŁAJ z imPETem. Zadanie grudniowe polegało na przygotowaniu dekoracji świątecznej tj. bombki, stroika lub choinki z butelek plastikowych PET. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Prace prezentują się pięknie.

          • Laureaci i wyróżnieni w konkursach

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy, mimo trudności związanych ze zdalnym nauczaniem, chętnie i aktywnie uczestniczą w różnych konkursach, rozwijając tym samym swoje talenty i zainteresowania. Karolina Wlaź (kl. IV) jest laureatką etapu wojewódzkiego konkursu "Niezłe ziółko" organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. Celem konkursu było rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie interesują się także tym, co dzieje się w najbliższym środowisku - wzięli udział w konkursie plastycznym "Europejskiej przemiany w moim regionie" widziane oczami dzieci i młodzieży. Tytuły laureatów i atrakcyjne nagrody zdobyły Laura Kaczor (kl. I) i Anna Sędłak (kl. III). Wyróżnienie otrzymała Karolina Wlaź (kl. IV). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Andrzejki 2020

            "Hokus - pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".

            W ostatni czwartek listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Przyszłość przedszkolaków była przepowiadana na wiele sposobów. Były również konkursy, tańce i słodki poczęstunek.

          • "Mój przyjaciel miś"

            25 listopada swoje urodziny obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel miś". Przedszkolaki przedstawiły swoje misie w bardzo ciekawy sposób, zdobywając wiele nagród.

            I miejsce - Ignacy Łaba i Emilia Machowska,

          • Dzień Pluszowego Misia

            Już tradycją jest, że 25 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku - w setną rocznicę powstania maskotki. Prawie każde dziecko ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Jest on symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i troskliwości. Mimo wspaniałych i bardzo atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś jest nadal najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką. Dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały fragmentu książki o misiu, odgadywały zagadki o niedźwiedziach. W czasie uroczystości został podsumowany konkurs fotograficzny "Misiowe fotki" organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dąbrowicy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą wszystkie wysłane zdjęcia z misiami. Dzi

          • Dla Niepodległej...

            Tak jak w ubiegłych latach także i w tym roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła dla hymnu". W dniu 10 listopada równo o godzinie 11.11 dzieci z oddziałów przedszkolnych odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego".

            Uczniowie klas IV-VIII uczcili 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Napisali "Kartki dla Polski" oraz odwiedzili ważne miejsca pamięci w naszym regionie.

          • #uczymydzieciprogramować

            Z przyjemnością informujemy, że Polska zdobyła 1 miejsce w rankingu Europejskiego Tygodnia Kodowania! W tym roku na terytorium naszego kraju odbyło się aż 20 564 wydarzeń . Cieszymy się, że uczniowie klasy III z naszej szkoły dzięki zaangażowaniu i aktywności również przyczynili się do tego sukcesu. Trzecioklasiści już po raz kolejny uczestniczyli w wyzwaniu z #uczymydzieciprogramować. Udało im się wykonać kilka zadań. Szkoła i uczniowie otrzymali certyfikaty.

          • Eduelo

            Zachęcamy naszych uczniów do dalszego korzystania z platformy Eduelo. W ramach wygranej, do 16 listopada mamy dostęp do konta Premium. Po tym okresie nadal możemy korzystać z konta Podstawowego.

          • Teatr lalek online

            W 25 września 2020 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w transmisji online teatru lalek w ramach obchodów Festiwalu Fotel w Juszkowie. Dzieci zobaczyły spektakl pt. ,,Bajka o szczęściu" grupy TeatRyle. Dotychczas publiczność spotykała się w Juszkowie i Marzęcinie, by uczestniczyć w atrakcjach festiwalowych. Tym razem wędrowne teatry z bogatą ofertą artystyczną i edukacyjną dedykowaną dzieciom i młodzieży, zagościły online w szkołach.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Piątek 26.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych